Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Mikuláš v kouřimském skanzenu

Oblíbený cíl kolínských víkendových výletníků, Muzeum lidových staveb v Kouřimi, chystá své Svatomikulášské obchůzky na neděli 2. prosince.

Mikuláš v kouřimském skanzenu
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 1.12.2018 v 20:00, Aktualizováno: 30.11.2018 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Návštěvníci skanzenu se mohou těšit na průvod svatého Mikuláše s čertem, andělem, Ruprechtem a smrtkou v 11.30 a 14.30 hodin. Děti dostanou od Mikuláše sladký dárek, ale rodiče mohou přinést svoji vlastní mikulášskou nadílku do kterékoli chalupy před začátkem průvodu. Mikulášský program bude doplněn velkou řadou dalších specialit pro malé i velké. Příchozí se například setkají i s Barborkami a Ambrožem a mohou i zhlédnout lidovou "Komedii o sv. panně mučednici Barboře" v podání divadla Mrsťa Prsťa z Kouřimi. Chybět nebude ani beseda o lidové stravě, dílny na pečení figurálního perníku či výrobu čertů ze švestek a předvede se řezbář perníkářských forem Jiří Rücker. Historici a etnografové budou v chalupách vykládat o obyčejích, pověrách či o věštění budoucnosti. Součástí dne bude i malý jarmark. Vstupné činí 150/80 korun, rodinné 350 korun.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM