Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 24. října 2017

Místo herny nastupuje sv. Zdislava

V Benešově ulici bývala při autobusové zastávce naproti samoobsluze cukrárna, pak pizzerie, herna a nyní centrum pro ohrožené rodiny.

Místo herny nastupuje sv. Zdislava
 
Publikováno: 19.6.2017 v 6:00, Aktualizováno: 18.6.2017 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Výše popsané využití provozovny s velkými skleněnými okny zřejmě ilustruje proměny priorit a potřeb společnosti.
Centrum rodinného života sv. Zdislavy, které zde zřídí Farní charita Kolín, mělo zahájit svůj provoz v červenci, ale z důvodů rekonstrukce se tak stane až v říjnu. Sloužit by mělo stovkám lidí z tzv. ohrožených rodin. V podstatě jde o dnes již běžné rodiny, kde rozvod vyhrotil vztahy. V tomto případě může být centrum prospěšné dětem, jejich rodičům či prarodičům.
V centru dostanou možnost využít služby "Podporované komunikace rodičů", kdy ve spolupráci s profesionálními pracovníky budou uzavírat "Rodičovskou dohodu" týkající se sporných témat (např. výběr školy, kroužků, trávení prázdnin atd.). Další dvě služby "Asistovaný kontakt nezletilého dítěte s rodičem" a "Asistované předávání dítěte" jsou služby, které rodiče využívají dobrovolně, častěji ale na doporučení Oddělení sociálně právní ochrany městského úřadu nebo dokonce z rozhodnutí soudu.
Nově vznikající centrum má podporu veřejnosti i institucí. Část peněz získalo z prosincové Tříkrálové sbírky a nedávno i víc jak 10 tisíc korun vybralo při květnové Otevřené ulici. Prostor v Benešově ulici poskytlo charitě město Kolín.
Uvnitř momentálně probíhá přestavba. Vznikne zde herna pro děti a kanceláře. Dispozičně se ovšem kromě sádrokartonových příček objekt příliš nezmění. Sociální projekt má totiž zatím zajištěné financování pouze na tři roky.

Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví Kozlové doma porazili snaživé KlatovyDrozdův lesní běh v kolínských Borkách vyhrál slávista Michal ŠmahelFotbalisté Kolína i Českého Brodu přivezli tři body ze hřišť soupeřů
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM