Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 16. srpna 2017

Místo herny nastupuje sv. Zdislava

V Benešově ulici bývala při autobusové zastávce naproti samoobsluze cukrárna, pak pizzerie, herna a nyní centrum pro ohrožené rodiny.

Místo herny nastupuje sv. Zdislava
 
Publikováno: 19.6.2017 v 6:00, Aktualizováno: 18.6.2017 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Výše popsané využití provozovny s velkými skleněnými okny zřejmě ilustruje proměny priorit a potřeb společnosti.
Centrum rodinného života sv. Zdislavy, které zde zřídí Farní charita Kolín, mělo zahájit svůj provoz v červenci, ale z důvodů rekonstrukce se tak stane až v říjnu. Sloužit by mělo stovkám lidí z tzv. ohrožených rodin. V podstatě jde o dnes již běžné rodiny, kde rozvod vyhrotil vztahy. V tomto případě může být centrum prospěšné dětem, jejich rodičům či prarodičům.
V centru dostanou možnost využít služby "Podporované komunikace rodičů", kdy ve spolupráci s profesionálními pracovníky budou uzavírat "Rodičovskou dohodu" týkající se sporných témat (např. výběr školy, kroužků, trávení prázdnin atd.). Další dvě služby "Asistovaný kontakt nezletilého dítěte s rodičem" a "Asistované předávání dítěte" jsou služby, které rodiče využívají dobrovolně, častěji ale na doporučení Oddělení sociálně právní ochrany městského úřadu nebo dokonce z rozhodnutí soudu.
Nově vznikající centrum má podporu veřejnosti i institucí. Část peněz získalo z prosincové Tříkrálové sbírky a nedávno i víc jak 10 tisíc korun vybralo při květnové Otevřené ulici. Prostor v Benešově ulici poskytlo charitě město Kolín.
Uvnitř momentálně probíhá přestavba. Vznikne zde herna pro děti a kanceláře. Dispozičně se ovšem kromě sádrokartonových příček objekt příliš nezmění. Sociální projekt má totiž zatím zajištěné financování pouze na tři roky.

Prasklé potrubí v Benešově ulici v Kolíně
Foto: Martin Slavík
Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínská kladivářka Kateřina Šafránková je osmá na světě!!!FK Kolín veze plný počet bodů od soupeře. Český Brod doma ztratilFlorbaloví Pitbullové si z Czech Open 2017 přivezli bronzové medaile z kategorie Open
Kalendář akcí: Srpen
Po
 
7
14
21
Út
1
8
15
22
29
Čt
3
10
17
24
31
4
11
18
25
 
So
5
19
26
 
Ne
6
20
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (3 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM