Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 20. června 2018

Místo herny nastupuje sv. Zdislava

V Benešově ulici bývala při autobusové zastávce naproti samoobsluze cukrárna, pak pizzerie, herna a nyní centrum pro ohrožené rodiny.

Místo herny nastupuje sv. Zdislava
Prasklé potrubí v Benešově ulici v KolíněFoto: Martin Slavík
 
Publikováno: 19.6.2017 v 6:00, Aktualizováno: 18.6.2017 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Výše popsané využití provozovny s velkými skleněnými okny zřejmě ilustruje proměny priorit a potřeb společnosti.
Centrum rodinného života sv. Zdislavy, které zde zřídí Farní charita Kolín, mělo zahájit svůj provoz v červenci, ale z důvodů rekonstrukce se tak stane až v říjnu. Sloužit by mělo stovkám lidí z tzv. ohrožených rodin. V podstatě jde o dnes již běžné rodiny, kde rozvod vyhrotil vztahy. V tomto případě může být centrum prospěšné dětem, jejich rodičům či prarodičům.
V centru dostanou možnost využít služby "Podporované komunikace rodičů", kdy ve spolupráci s profesionálními pracovníky budou uzavírat "Rodičovskou dohodu" týkající se sporných témat (např. výběr školy, kroužků, trávení prázdnin atd.). Další dvě služby "Asistovaný kontakt nezletilého dítěte s rodičem" a "Asistované předávání dítěte" jsou služby, které rodiče využívají dobrovolně, častěji ale na doporučení Oddělení sociálně právní ochrany městského úřadu nebo dokonce z rozhodnutí soudu.
Nově vznikající centrum má podporu veřejnosti i institucí. Část peněz získalo z prosincové Tříkrálové sbírky a nedávno i víc jak 10 tisíc korun vybralo při květnové Otevřené ulici. Prostor v Benešově ulici poskytlo charitě město Kolín.
Uvnitř momentálně probíhá přestavba. Vznikne zde herna pro děti a kanceláře. Dispozičně se ovšem kromě sádrokartonových příček objekt příliš nezmění. Sociální projekt má totiž zatím zajištěné financování pouze na tři roky.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM