Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. července 2019

Mladí florbalisté pokračují v dobrých výkonech, muži bodují i ve vyšší soutěži

Většina kolínských florbalistů a florbalistek klubu FBC Pitbulls Kolín má za sebou první letošní ligové kolo, svou premiéru už vyhlíží jen junioři a elévové. S napětím se čekalo, jak si povede mužský tým po historickém postupu do celostátní soutěže a poprvé se v lize představilo také nové družstvo dorostenek. Celkově došlo v sestavách k řadě změn oproti minulému ročníku, protože především u mládežnických družstev se řada hráčů posunula kvůli věku do vyšší kategorie, takže byla otázka, jak a jestli se to projeví na herním výkonu.

Mladí florbalisté pokračují v dobrých výkonech, muži bodují i ve vyšší soutěži
Foto: Petr Cícha
 
Publikováno: 27.9.2016 v 15:00
Rubrika: Sport

Divize – skupina B

Hlavní mužský tým absolvoval ještě před sezónou oficiální florbalový pohár, kde předvedl solidní výkony a vyladil formu. Premiéru v celostátní divizi museli ovšem muži odehrát kvůli nevyhovujícím kolínským halám v azylu v Chlumci nad Cidlinou. Hostem byl ambiciózní tým Wizards DDM Praha 10, který v minulé sezóně skončil v základní části na 4. místě pouhé 3 body za týmem na 2. příčce. Papírový favorit sice vstoupil do zápasu lépe a udeřil hned v první minutě, ale postupně kolínský tým FBC Pitbulls Kolín ukázal svou kvalitu a odhodlání a do třetí třetiny nastupoval s pohodlným třígólovým náskokem. Bohužel se projevila  nezkušenost Kolína s podobnými zápasy a trochu nervózní a naivní hra, což znamenalo krutou porážku 6:7 gólem v poslední minutě.

V neděli byl na programu další zápas, tentokrát proti rezervě českého mistra FAT PIPE FLORBAL CHODOV B. Kolínští florbalisté udeřili hned v 19 sekundě a šli si jednoznačně za prvními body v divizi. Chodov se ale nevzdával a především juniorská lajna byla v útoku velmi nebezpečná, ale na rozdíl od předchozího utkání si tentokrát Pitbullové závěr zápasu pohlídali a nedovolili žádné drama. Zápas nabídl také jednu zajímavost, a to pikantní souboj bratrů Novotných.

„V prvním utkání jsme dvě třetiny kontrolovali hru a vypracovali si slibný náskok. S touto fází hry můžeme být spokojeni a je to pozitivní signál do budoucna. Třetí třetina přinesla řadu nevynucených chyb a místo zkušené hry s balónkem jsme v útočné fázi byli nedůslední a zbytečně otevírali obranu. Druhý zápas proti Chodovu naopak nabídl dobrou hru v obraně, ale zase jsme na začátku měli trochu kostrbatější přechod do útoku. V průběhu utkání si vše sedlo a šli jsme si tvrdě za vítězstvím. Výhry si vážíme, ale budeme chtít do příště náš herní projev ještě vylepšit,“ dodal k zápasům kolínský trenér Petr Vrána.

FBC Pitbulls Kolín x Wizards DDM Praha 10 – 6:7

FBC Pitbulls Kolín x FAT PIPE FLORBAL CHODOV B – 8:4

PH+SČ přebor mužů

Mužská rezerva minulý rok spadla o soutěž níže, když sestupovaly hned 4 týmy. Navíc sestava prošla obměnou a nová sestava bude potřebovat nějaký čas na sehrání. Ale že by to letos mohla být slušná sezóna, napovědělo již první kolo, kdy muži vyhráli hned první zápas. Ve druhém sice soupeři těsně podlehli v nepěkném rozkouskovaném zápase plném šarvátek, ale florbalovou kvalitu tým bezesporu má.

Poison x FBC Pitbulls Kolín B – 3:5

FBC Pitbulls Kolín B x Vasara – 1:4

PH+SČ liga žen

Ženský tým se zatím nejvíce potýká s velmi úzkým kádrem, což se odráží na kvalitě tréninkové procesu i na samotných zápasech. Bohužel kvůli nečekané absenci gólmanky musela v brance vždy zaskočit jedna z hráček z pole, což se projevilo i na výsledku. V prvním zápase Příbram diktovala tempo hry a Kolín byl v útoku neškodný. Druhý zápas přinesl výrazné zlepšení a půlku zápasu byly Pitbullky dokonce lepším týmem, ale nezkušenost hráčky v brance i minimální počet lidí na střídání měl za následek otočení dosavadního průběhu a tvrdou prohru. Do dalších zápasů tak bude klíčové především rozšířit soupisku a zkusit nabrat nové zájemkyně o florbal, takže všechny dívky a ženy se zájmem o florbal  jsou srdečně zvané.

FBC Pitbullky Kolín x FBC Žraloci Příbram – 0:7

Viking TJ Sokol Kobylisy x FBC Pitbullky Kolín – 11:2

PH+SČ liga dorostenců

Dorostenci museli svůj domácí turnaj pořádat kvůli nevyhovujícím kolínským halám ve Zruči nad Sázavou a v prvních zápasech sice na body nedosáhli, ale v souboji s kvalitními týmy ukázali potenciál. V utkání proti Athletics Praha B velmi aktivně hrající soupeř sice dominoval, ale alespoň v obraně podali kolínští hráči solidní výkon. Ve druhém zápase proti Tatranu čekal Kolín papírově ještě silnější soupeř, což se paradoxně příznivě podepsalo i na kolínské hře. Pitbullové předvedli celkově odvážný výkon a se zastavováním nebezpečných útoků měl Tatran co dělat. Atraktivní zápas sice kolínským hráčům body do tabulky nepřinesl, ale minimálně s předvedenou hrou mohla být spokojenost.

Athletics Praha B x FBC Pitbullové Kolín – 4:1

FBC Pitbullové Kolín x OpenCamps Tatran Střešovice – 4:7

Přebor dorostenek

Mladí florbalisté pokračují v dobrých výkonech, muži bodují i ve vyšší soutěži
Foto: Petr Cícha

Zcela nově sestavený tým dorostenek přicestoval k první zápasům odhodlaně a zároveň zvědavě, jak budou zápasy vlastně vypadat. Na turnaj se nepodařilo dát dohromady dostatečný počet hráček týmu ELITE PRAHA, takže Pitbullačky vyhrály kontumačně 5:0. V prvním ostrém zápase se tak střetly kolínské hráčky s velmi silným týmem Wizards DDM Praha 10, který na turnaji dominoval. Ale i přes prohru byl vidět potenciál a obrovská snaha, což se potvrdilo i v zápase s ACEMA Sparta Praha, kdy po vynikajícím týmovém výkonu slavily dorostenky cennou výhru.

FBC Pitbullačky Kolín x ELITE PRAHA - 5:0

FBC Pitbullačky Kolín x Wizards DDM Praha 10 - 0:8

ACEMA Sparta Praha x FBC Pitbullačky Kolín - 0:7

Liga starších žáků

V dresu starších žáků se ukázala řadu hráčů, kteří minulý rok bojovali ještě za mladší žáky. Ale i přes změny zůstal v týmu vítězný duch a hned úvodní zápasy ve skupině potvrdily, že by i letošní sezóna mohla být úspěšná. Na domácím turnaji Pitbulláci ovládli základní skupinu po dvou výhrách, ve finále sice nestačili na kvalitního soupeře, ale 2. místo je výborným začátkem sezóny.

Skupina:

SK Florbal Benešov B x FBC Pitbulláci Kolín - 4:7

FBC Pitbulláci Kolín x FBC Kralupy n/V - 5:2

Souboj o 1. místo:

FBC Pitbulláci Kolín x FBC Říčany bílí - 2:7

Liga mladších žáků

Mladší žáci navázali na úspěch starších žáků a zcela suverénně ovládli své zápasy ve skupině s celkovým skóre 18:0, což je obdivuhodný výkon, protože na malém hřišti se obvykle přelévá hra ze strany na stranu. V souboji o 1. místo sice Pitbulláčci soupeři těsně podlehli, ale je to další krásný výsledek kolínských florbalových nadějí.

Skupina:

FBC Pitbulláčci Kolín x FBC UNHOŠŤ – 13:0

FBC Žraloci Příbram x FBC Pitbulláčci Kolín – 0:5

Souboj o 1. místo:

Technology Florbal MB Blue x FBC Pitbulláčci Kolín – 4:2

Pravidelné informace a aktuality o florbalovém týmu FBC Pitbulls Kolín najdete na facebookové stránce www.facebook.com/fbckolin. Všichni zájemci o florbal se mohou kdykoli přijít podívat na tréninky a stát se členy klubu. 

FotogalerieMladí florbalisté pokračují v dobrých výkonech, muži bodují i ve vyšší soutěžiMladí florbalisté pokračují v dobrých výkonech, muži bodují i ve vyšší soutěžiMladí florbalisté pokračují v dobrých výkonech, muži bodují i ve vyšší soutěžiMladí florbalisté pokračují v dobrých výkonech, muži bodují i ve vyšší soutěžiMladí florbalisté pokračují v dobrých výkonech, muži bodují i ve vyšší soutěžiPetr Novotný z
Autor článku: Petr Cícha, autor fotogalerie: Petr Cícha
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM