Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 19. listopadu 2017

Muzeum čokolády stojí za ochutnávku

Zajímavou expozici "Muzeum čokolády & čokoládovna", kterou leckdy neznají ani místní, můžete navštívit v nedaleké Kutné Hoře. Malé soukromé muzeum se nachází na Komenského náměstí na cestě mezi restaurací U Dačického a svatojakubským kostelem.

Muzeum čokolády stojí za ochutnávku
 
Publikováno: 13.7.2017 v 6:00, Aktualizováno: 12.7.2017 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Muzeum loni založila partička nadšenců a ukáží vám v něm expozici věnovanou dějinám kutnohorské čokoládovny Koukol & Michera. Před válkou se počítalo místní zboží svou kvalitou mezi světovou špičku, podobné provozy se pak ale v letech 1951 až 1963 rušily a zmenšovaly. To se týkalo čokoládoven Ego Přelouč, Kolinea Kolín nebo Koukol a Michera Kutná Hora, odkud byla značka Lidka přenesena spolu se svým výrobním programem do Diany Děčín. Podobně byla později, v roce 1994, zrušena i čokoládovna ve Velimi.
V muzeu lze ochutnat či zakoupit ty nejlepší čokolády nejen z české manufaktury, ale i ze světa. A jsou tu ke koupi i opravdové rarity. My jsme popíjeli horkou čokoládu s odborným výkladem ochotné obsluhy a k tomu jsme dostali obalené kakaové boby. Všimli jsme si, že i návštěvníkům z ciziny se dostalo výkladu v angličtině a tmavá čokoláda s čajem Earl Grey jim tuze chutnala. Ten den, nebo spíš v noci literatury, bylo navíc otevřeno až do pozdního večera.
V okolí muzea čokolády se nachází nepřeberně atraktivních míst, například známý antikvariát, kavárna na Kozím plácku či Bořek Šípek dependance. Otevírací doba v muzeu je denně od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin (v letní sezóně od 10 do 17 hodin). Vstupné do expozice je dobrovolné. Z případného vybraného vstupného se pořizují další exponáty do sbírky a renovují se ty stávající.

Autor článku: Jiří Červín
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Velim podlehla na hřišti lídra tabulky, Český Brod B si veze body z PoděbradStolní tenisté Kolína vyhráli a po dramatu remizovaliKuželkáři po pěkném výkonu bodovali a porazili Benešov
Kalendář akcí: Listopad
Po
 
20
Út
 
Čt
30
3
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Prodej (4 inzerátů)
Seznámení (6 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM