Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 26. dubna 2019

Muzeum obdrží peníze na pec do skanzenu v Kouřimi. Krajští radní rozdělovali peníze

Regionálnímu muzeu v Kolíně schválila Rada Středočeského kraje 365 tisíc korun na skanzen v Kouřimi. "V rámci dokončovacích prací při rozšíření skanzenu v Kouřimi jsme poskytli prostředky na funkční pece a černou kuchyni, což obohatí připravovaný program," uvedl radní pro kulturu Zdeněk Štefek za KSČM.

Muzeum obdrží peníze na pec do skanzenu v Kouřimi. Krajští radní rozdělovali peníze
Skanzen Kouřim.Foto: Středočeský kraj
 
Publikováno: 11.4.2016 v 12:00, Aktualizováno: 5.4.2016 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Krajští radní přáli i dalšímu svému zařízení, Galerii Středočeského kraje (GASK). Přijali návrh ve výši 363 tisíc korun na výstavu kreslíře a ilustrátora Vladimíra Jiránka. Sice se narodil v Hradci Králové a žil i zemřel v Praze, ale to asi radním středočeského kraje nevadí. Polabské muzeum dostane 363.000 korun na výstavu Večerníček z Chaloupky na vršku, která představí loutky a dekorace z českých animovaných pohádek z ateliéru Šárky Váchové.

Celkem středočeská muzea a galerie získaly 1, 6 milionu korun. Připomeňme, že nedávno jsme zmínili, že opravdová a patrně nejnavštěvovanější kulturní událost ve středních Čechách, festival dechových hudeb Kmochův Kolín, nedostala od Středočeského kraje, z Fondu hejtmana, ani korunu. A to si vystačí s menšími náklady, než za jaké marnotratná GASK uspořádá výstavu Pražáka Vladimíra Jiránka.
 

Autor článku: M. Černý / Středočeský kraj
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM