Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 22. července 2019

Na Labi v Kolíně se opravovalo

Od předminulého týdne jste mohli zaznamenat na Labi v Kolíně řadu prací. Už delší dobu probíhají změny na Masarykově mostě a pak také byla uzavřena plavební komora. Na řece chodci viděli několik lodí různých velikostí a také například jeřáby. Loni se zásadně měnilo blízké zdymadlo ve Velkém Oseku. Na podrobnosti Kolínskému Presu odpověděla Jana Burianová, tisková mluvčí Povodí Labe v Hradci Králové.

Na Labi v Kolíně se opravovalo
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 21.10.2016 v 6:00, Aktualizováno: 20.10.2016 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Práce probíhaly na Masarykově mostě i na zdymadle v Kolíně. Co se tam opravovalo?

Na zdymadle probíhala v době plavební odstávky pravidelná údržba a oprava segmentů spojená s vyčerpáním plavební komory. Na Masarykově mostě zároveň došlo ke zkušební montáži hlavních hradicích prvků dolního hrazení. Jedná se o přípravu na kompletní zahrazení jezového pole pro potřeby renovace nátěrů jezových těles. Tato obnova nátěrů však proběhne až v následujících letech.

Labská doprava kvůli tomu byla nejspíš omezená?

Doprava po Labi byla omezena z důvodu plavební odstávky. Ta platilo pro plavební komoru Kolín v termínu 29. září až 13. října.

Jaký byl rozpočet této akce?

Předpokládaný odhad nákladů na pravidelnou údržbu a opravy činí asi 500 tisíc Kč. Celkové náklady na dodávku dolního hrazení jezového tělesa v Kolíně jsou vyčísleny na 2,6 milionů Kč bez DPH. 

Autor článku: Jiří Červín
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM