Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. srpna 2019

Na labském nábřeží vyroste komplex vícepodlažních terasových domů

Zastupitelstvo města Kolína na svém 5. zasedání schválilo v pořadí již čtvrtou změnu platného Územního plánu města Kolína. Ta umožní výrazné proměny města ve třech lokalitách.

Na labském nábřeží vyroste komplex vícepodlažních terasových domů
Foto: František Stráník
 
Publikováno: 12.6.2019 v 7:00, Aktualizováno: 11.6.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

O které jde? Na části území za vodárnou bude možné stavět rodinné domy, vedle obchodního centra Futurum směrem k nádraží vznikne tzv. Futurum 2 a u Podskalského mlýna bude možná bytová výstavba. Všechny změny v PRESu postupně představíme a dnes začneme zálabskou nábřežní lokalitou. Pro ty, kterým není úplně jasné, o jakou lokalitu se jedná, dodáváme, že jde o dnes zpustlé území mezi řekou Labe a zadním traktem zimního stadiónu, při cestě podél vody směrem od Masarykova mostu začínající u Podskalského mlýna a končící po zhruba tři sta metrech lávkou přes Labe. Na to, jak se území v okolí mlýna změní, jsme se ptali městského architekta Davida Mateáska.

* Víme, že vám byl několikrát prezentován záměr investora, který plánuje výstavbu u Podskalského mlýna. Do jaké podoby se vyvinul?

Záměr je v samém počátku, architektonicko–urbanistický návrh se teprve rodí. Dokumentace, kterou máme k dispozici, vznikala jako námi vyžádaný podklad doprovázející úvahy o změně územního plánu. Je třeba připomenout, že dosavadní územní plán umožňoval v lokalitě výstavbu rodinných domů. Záměr změnit tuto deskripci směrem k výstavbě bytových domů byl z mé strany uvítán. Nedomnívám se totiž, že by takto významná lokalita, z hlediska města, řeky Labe, nábřežní promenády apod., měla být privatizována pro cca tři šťastlivce, kteří by si zde splnili svůj sen o rodinném domě za zdí. Architekturu bychom neuměli příliš ovlivnit, pokud by splňovala obecné regulativy, a průchodnost lokality by byla nízká. Změna pro bydlení v bytových domech znamená pozitivní změnu. Území nabídne bydlení více rodinám a veřejný prostor ostatním obyvatelům města.

* Mluvíte o průchodnosti lokality, znamená to, že nebude oplocená?

Maximální otevřenost a průchodnost je jedním z našich zásadních požadavků a podmínek. Připomínám, že lokalita je součástí širšího celku a souvisí se samotnou Skálou s Práchovnou. Můj požadavek je, abych se od lávky dostal pohodlně pěšky či na kole skrze tento areál s mlýnem nahoru na Skálu s Práchovnou a vyhlídkou a pak dále dolů na Jiráskovo náměstí.
(...)

/celý obsáhlý článek si můžete přečíst v tištěném PRESu č. 23/2019, který jde do prodeje ve středu 12. června/

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM