Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 24. dubna 2019

Na některých autobusových zastávkách se objevily displeje

Zajímavá novinka se objevila na první zastávce městských autobusů. Zatím jde jen o testovací provoz, ten ale předznamenává budoucí možné rozšíření po celém Kolíně.

Na některých autobusových zastávkách se objevily displeje
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 5.9.2018 v 7:00, Aktualizováno: 4.9.2018 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

"Pro zvýšení atraktivnosti cestování městskou hromadnou dopravou uvažujeme v blízké budoucnosti o vybudování informačního systému, který bude informovat cestující o aktuálních odjezdech autobusů včetně případného zpoždění. Naši aplikaci s dynamickými jízdními řády v mobilu nemusí mít každý, ale mít současně i informaci na zastávce, to je už další a vyšší úroveň informace," uvedl místostarosta Tomáš Růžička.
Na zastávce Zálabská lékárna za Masarykovým mostem se objevil první displej zobrazující aktuální čas, v němž na zastávku přijede nejbližší autobusová linka. Další se objeví do konce tohoto týdne na zastávce Banka v Kutnohorské ulici u oddělení Policie ČR. Druhá strana zastávky na straně Komenského parku bude vybavena do konce září. Třetí testovaná zastávka na Náměstí Republiky u pošty bude systémem vybavena v závěru podzimu.
"Po dobu šesti měsíců budou displeje v testovacím provozu, abychom otestovali jejich spolehlivost v zimním období, využitelnost a kvalitu informací pro cestující. Výsledky zkušebního provozu budou podkladem pro technologii informačních panelů, které nové vedení města může v budoucnu poptávat ve výběrovém řízení. Rádi bychom znali váš názor a mínění k jednotlivým informačním panelům, vaše poznatky můžete posílat na můj pracovnní email nebo email vedoucího odboru dopravy. Jsou uvedeny na stránkách města," žádá cestující Tomáš Růžička.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM