Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 22. května 2018

Na Obecním dvoře upravili parkování

Řidiči projíždějící či parkující v Obecním dvoře nedávno zaznamenali změny v dopravním značení. Kromě vodorovných čar se na ploše objevila i nová značka "Dej přednost v jízdě".

Na Obecním dvoře upravili parkování
Foto: Jiří Červín
 
Publikováno: 12.9.2017 v 6:00, Aktualizováno: 11.9.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Nové řešení parkoviště vyvolalo rozdílné reakce, zejména kvůli faktu, že míst k parkování po úpravě ubylo. Na důvod změn jsme se zeptali vedoucího odboru dopravy Městského úřadu v Kolíně ing. Františka Pospíšila. 

* Jak a proč jste na Obecním dvoře změnili značení? 

Dopravní značení a celkové uspořádání parkovacích míst bylo změněno jednak z důvodu nutnosti vyřešení problematického parkování v šikmých stáních při vjezdu na parkoviště, kdy opakovaně vlivem špatného zajíždění do parkovacích míst docházelo k situacím, kdy mezi zadními částmi vozidel téměř nebylo možno projet a na druhé straně proto, že v současné době finišuje výstavba bloku „Residence Street“, která do dané lokality přivede další dopravu. Z obou těchto důvodů bylo nutné především rozšíření stávající přístupové komunikace. Asi největší změnou je pak právě zavedení obousměrného provozu na této komunikaci.

* Jak se tento krok zatím osvědčil? 

Na hodnocení provedené úpravy je dle našeho názoru příliš brzy, protože každá podobně razantní změna místní úpravy provozu si jaksi potřebuje „sednout“ a je nutné, aby se s ní řidiči sžili. Zatím jsme tedy přínos této změny nehodnotili.

* Tyto změny jsou nastálo nebo jen na zkoušku?

V případě, že se změna osvědčí a především z dopravně-bezpečnostního hlediska nepřinese komplikace, ponecháme jí v platnosti. Nicméně nejsou vyloučeny dílčí úpravy a ve hře je i možnost, že ukáže-li provoz problémy většího rázu, budeme muset nechat koncepci uspořádání parkoviště přepracovat. Již nyní zvažujeme v tomto směru realizaci některých připomínek ze strany občanů.

* Jak změny přijali řidiči? 

V současné době registrujeme několik stížností na uvedenou změnu, nicméně i v kontextu s výše uvedenými skutečnostmi čekáme, až se změna zažije. Obecně je možno říci, že nějací stěžovatelé se najdou při realizaci téměř jakékoliv změny a ti, kteří změnu kvitují s povděkem, se zpravidla neozývají.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM