Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 16. července 2019

Na skok do Ameriky (recenze restaurace Vincent´s Diner)

Fotografka Kukulena Vrčičková navštívila Steakhouse Vincent´s Diner na kolínském náměstí a připravila exkluzivně pro čtenáře týdeníku Kolínský PRES další skvělou recenzi této restaurace.

Na skok do Ameriky (recenze restaurace Vincent´s Diner)
Foto: https://www.facebook.com/diner.cz
 
Publikováno: 23.6.2015 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Na Karlově náměstí a jeho blízkosti je poměrně velký výběr restaurací a různých občerstvoven. Pokud byste si chtěli užít americkou chvilku přímo v centru Kolína, tak vám mohu doporučit Vincent’s Diner. Vchod je malinko zastrčený v průchodu domu č. 7. Upozorní vás na něj poutač na fasádě budovy, která má už spoustu let namalovaná okna.

První, co z Vincenta uvidíte, je zastřešená kuřácká zahrádka. Na ní není nic zvláštního, ale když vstoupíte do restaurace, ocitnete se v Americe 50. let. Jasně červená barva koženky, kterou jsou polstrovaná všechna místa k sezení, vás dostane. Ve stejné barvě jsou i obklady na zdi za barem. Na podlaze se pravidelně střídají bílé a černé dlaždice, jako na šachovnici. Kombinace bílých zdí, červených doplňků a tyrkysového baru, působí dokonale. Červenobílý, krátký závěs nad oknem mi připomněl americká kroucená lízátka.

Usadila jsem se pod fotku Merilyn Monroe s odfouknutou sukýnkou a objednala si džus, který tedy neměl s Americkou společného vůbec nic, ale oceňuji, že jsem dostala na výběr jestli s ledem nebo bez. Já prostě tu mraženou vodu nemusím.

Hned na to jsem vyfasovala jídelní lístek… a nevěděla, co a jak si mám vybrat. Tyhle grafické majstrštyky nechápu. Vincent toho nabízí spoustu. Rozhodně bylo z čeho vybírat, ale jídelní lístek svou barevností, množstvím rámečků a druhů písma mě spíše děsil, než informoval. Nezbylo mi, než začít louskat jednu stránku za druhou a přečíst všechno opravdu komplet, protože obsahem nejsou jen jídla, ale i texty, které mají pravděpodobně zaujmout a pobavit, ale zákazníkovi, který je tady poprvé, není úplně jasné, kde co začíná a končí. Možná je to podnikatelský záměr, aby se případný strávník důkladně informoval o nabídce, ale já neocením, když hladová musím půl hodiny číst, než se dostanu k výsledku. Není nad přehledné menu.

Názvy jídel jsou samozřejmě v angličtině a váhy v librách, ale nebojte se, vše je důkladně přeloženo. Vzhledem k tomu, že jsem byla nápisem v rámečku upozorněna, že žádný host Diner se neobejde bez pravých amerických pancakes, šla jsem do toho i s javorovým sirupem. Dobré to bylo, ale pokud to byly opravdu nefalšované americké palačinky... Kdo mi vysvětlí, jaký je rozdíl mezi touto palačinkou a nefalšovaným českým lívancem?

Dále jídelní lístek hlásal: „Vy jste nikdy nezkusili Vincentova žebra? OMG!“ Pro tentokrát jsem žebra chudáka Vincenta vynechala, ale zaujaly mě „Vyladěné brambory“. Vybrala jsem křupavé, s grilovaným kuřecím a domácím Chili con Carne. Bylo to dobré.

Když jsem to všechno chtěla zapít čajem, tak jsem zoufale hledala v jídelním lístku, jaké jsou v nabídce. Až po chvilce jsem si všimla, že nápojové lístky jsou ve stojánku na stole. Čaj byl fajn, jen lžička byla poněkud malá. Musela jsem si pří míchání dávat pozor, abych nemíchala i prsty.

Takže. Prostor na mě opravdu dýchl Amerikou. Můj názor ale je, že k takovéto kulise by měl zákazník očekávat i patřičné divadlo. Slečna za barem měla na sobě něco jako dobovou uniformu, ale tím to končilo. Jinak byla úplně česká, krapet unuděná. Moje představa by byla, že mě obslouží obscénně žvýkající a bubliny vyfukující slečna nebo diblík s americkým úsměvem. U dalších lidí za barem jsem si nebyla jistá, jestli tam patří, nebo si jen přišli pokecat. Když se ze zázemí ozvalo řinčení padajícího nádobí, tak jsem se místo tiché likvidace škod dočkala výkřiku: „Kurva Martine, to je zas kvůli tobě!“ Dovolím si tvrdit, že tohle k dobrému zažívání nepatří.

Jídlo Vincent’s Diner nabízí chutné. Burgery, které kolem mě nosili, vypadaly skvěle a opravdu nefalšovaně. To by mělo potvrdit, že Vincent není fast food. Pokud patříte k nemasožravé části lidstva, můžete si objednat přece jenom trochu falšovaný burger pro vegetariány.

Na skok do Ameriky (recenze restaurace Vincent´s Diner)
Foto: https://www.facebook.com/diner.cz

Poslední, co jsem z Vincenta viděla, byl dámský záchod. WTF?! Povím vám, že to bylo kruté překvapení. Mísa špinavá, prkýnko na zemi. Kdybyste se, dámy, pokusily sednout, tak si asi rozbijete hlavu o umyvadlo! OMG!

Vincente, oprav to, ať mám chuť příště přijít na žebra.

https://www.facebook.com/diner.cz

 

 


Vzkaz redakce: "Líbí se vám tato recenze? Napište nám to na https://www.facebook.com/KolinskyPRES. Rádi si přečteme chválu, ale i připomínky. Potěšíte tím nejen nás, ale také Kukulenu Vrčičkovou. Sdílejte."  ;-)

WTF: What The Fuck? – expresivní fráze používaná v online diskusích ve významu „Co to má sakra znamenat?“ (zdroj: www.wikipedia.com)

OMG: Oh my God – zkratka v online diskusích ve významu „Ó můj bože“ (zdroj: www.wikipedia.com)

 

Autor článku: Kukulena Vrčičková
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM