Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 18. června 2019

Na začátku dubna si i Kolín připomene Světový den porozumění lidem s autismem

V pátek 1. dubna od 9 hodin budou v Kolíně na Karlově náměstí podávány zážitkovou formou informace o autismu a o den později, v sobotu 2. dubna bude vodojem na Pražském předměstí v Kolíně, který byl přestavěn na rozhlednu, modře osvětlen jako připomínka Světového dne porozumění lidem s autismem.

Na začátku dubna si i Kolín připomene Světový den porozumění lidem s autismem
Dnešní rozhledna s opravdu pěknou vilou v sousedství.Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 31.3.2016 v 16:00, Aktualizováno: 30.3.2016 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

V roce 2008 OSN vyhlásila 2. duben Světovým dnem porozumění autismu. Na základě tohoto rozhodnutí vznikla celosvětová iniciativa "LightIt Up Blue". Tato iniciativa upozorňuje na problematiku autismu osvětlením veřejných budov modrým světlem. Modrá barva symbolizuje komunikaci a sebevyjádření. Právě v těchto oblastech mají lidé s autismem a poruchami autistického spektra celoživotní a největší potíže.

Na Apríla na Karlově náměstí sdružením VOLNO připravena zážitková informační akce "Modrý den". Bude zde připraven stánek s informacemi o autismu a o všem, co lidi v této souvislosti zajímá: informace o tom, co je to autismus, jak se projevuje, kdy se dá rozpoznat, co mám dělat, když mám podezření apod .), zájemci mohou prožít vybrané situace jako osoby s autismem (v oblastech porozumění, představivosti, komunikace a sociálního chování), k vidění bude rovněž ukázka speciálních výukových pomůcek pro osoby s autismem, uskuteční se prodej drobných předmětů vyrobených lidmi s autismem a dojde i na představení sociálních služeb Střediska respitní péče VOLNO.

Zapojit se můžete i vy, buďto se tento den oblékněte do modré nebo si u stánku na náměstí vyzvedněte modrou stužku a podpořte osoby s autismem. Rodinám dětí s autismem v našem regionu pomáhá Volno, sdružení pro pomoc rodinám dětí s postižením; z.ú., Rimavské Soboty 923, Kolín.

Autor článku: Redakce KP
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM