Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 20. července 2019

Nádherný katalog měsíčních fotografií Kristýny Erbenové představí autorka v neděli v Malé galerii Na Hradbách

Ke svému konci (neděle 3. února) se blíží kutnohorská výstava australských snímků kolínské fotografky Kristýny Erbenové, nazvaná ´Moondust´.

Nádherný katalog měsíčních fotografií Kristýny Erbenové představí autorka v neděli v Malé galerii Na Hradbách
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 31.1.2019 v 7:00, Aktualizováno: 30.1.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Mladou fotografku jsme před dvěma měsíci v PRESu představili celostránkovým rozhovorem, a nebyli jsme jediní - o její výstavě, sestavené z fotografií, které vznikly během dvouletého pobytu v Austrálii, referovaly i některé celostátní deníky a záběry z expozice mohli vidět i diváci České televize.
Kromě Kristýnina charismatu (a samozřejmě kvality jejích snímků) je pro recenzenty i média její tvorba zajímavá i originální metodou, kterou používá - na první pohled zřejmá fluidnost a "somnambulnost" jejích krajinných záběrů i detailů totiž vzniká striktním focením v noci jen za svitu měsíce, kdy snímky do zdánlivého stavu denního světla "rozsvítí" použití citlivého klasického filmu a extrémně dlouhá expozice.
Zájemcům o Kristýninu tvorbu, která v jejím rodném Kolíně dosud nebyla vystavena, by neměl uniknout ani katalog, který kutnohorský GASK vydal až v polovině trvání výstavy, takže vernisážovým hostům nebyl k dispozici. Zajímavý je především tím, že jde o první celistvější (a kvalitně vytištěný) soubor reprodukcí autorčiných fotografií. Padesátistránkový barevný katalog na křídovém papíře kromě reprodukcí snímků z kutnohorské výstavy (a záběrů z instalace) nabízí i výstavní explikaci kurátorky Veroniky Marešové a dva doprovodné texty, podle očekávání vypovídající více o ambicích a sebevědomí svých mužských autorů než o autorčině tvorbě.
Katalog autorka osobně ´pokřtí´ v neděli 3. února v 17 hodin v kolínské Malé galerii na Hradbách.

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 1

petrprasek - pátek 1.2.2019, 13:56
"Dva doprovodné texty, podle očekávání vypovídající více o ambicích a sebevědomí svých mužských autorů než o autorčině tvorbě." Fakt vtipné, ovšem nebýt toho, že autor článku dodal "podle očekávání" a zcela irelevantní informaci, že jde o "mužské" autory, protože to svědčí o tom, že má jistý problém. Jo a mimochodem, myslím, že ten, kdo si ty texty opravdu přečte, snadno zjistí, že jsou primárně o Kristýnině tvorbě a o ničem jiném.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM