Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 16. října 2018

Národní potravinová sbírka v Kolíně

Pátý ročník Národní potravinové sbírky se uskuteční v sobotu 11. listopadu. V Kolíně událost již počtvrté organizuje Farní charita Kolín za pomoci mnoha dobrovolníků.

Národní potravinová sbírka v Kolíně
Foto: Archiv
 
Publikováno: 10.11.2017 v 12:00, Aktualizováno: 9.11.2017 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Loni charita vybrala v Tescu a Kauflandu víc jak dvě tuny zboží, letos hodlá sbírat jídlo kromě Tesca a Kauflandu i v Bille ve Futuru. Štědří lidé mohou od 8 do 20 hodin zakoupit pro sbírku trvanlivé potraviny a drogistické zboží a nepřímo je darovat potřebným z našeho regionu. V obchodech od nich potraviny převezmou dobrovolníci z charity. Ředitelky Farní charity Kolín Lucie Růžkové Rybárové jsme se ptali na podrobnosti.
 
* Je výtěžek celé akce závislý na počtu dobrovolníků, kteří vám pomohou? Loni jste jich měli sedmnáct, kolik jich potřebujete letos?
Z velké míry ano a z velké části na chuti ostatních obyvatel přijít, nakoupit a darovat potraviny. Nicméně bez dobrovolníků bychom sbírku nemohli v Kolíně vůbec pořádat. Prozatím máme třináct přihlášených a stále poptáváme další. Ideální počet by byl 24 dobrovolníků, protože by se mohli po šesti hodinách prostřídat a nemuseli by dobrovolničit 12 hodin. Proto prosím každého, kdo by chtěl pomoci i třeba jen na dvě hodiny, aby se nám ozval na mail malyobchod@kolin.charita.cz.
 
* Darované zboží bude jako obvykle převezeno do vašeho skladu potravinové pomoci v Zengrově ulici?
Ano, jako každý rok. Dobrovolníky hledáme i na odvoz potravin, který probíhá po poledni a večer po sbírce. Výhodou by byli silní muži.
 
* Sklad se od poslední potravinové sbírky vyprázdnil nebo je nějak průběžně doplňován?
Zásoby ze sbírky vydrží 6 až 9 měsíců, záleží na druhu darovaných potravin. Farní charita Kolín je součást projektu FEAD, což je program Ministerstva práce a sociálních věcí financovaný z Fondu evropské pomoci nejchudším, díky kterému jsme zásobeni celý rok.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Basketbalisté navzdory statistikám vezou z Ústí nad Labem první vítězství letošního ročníkuHokejoví Kozlové z Kolína po pěti vítězných zápasech nevyzráli na Vrchlabí a odvezli si čtyři branky
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM