Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 26. dubna 2019

Natírat a chránit: Alej u Zásmuk byla opatřena parádními výstažnými pruhy. Bílili osmáci i dobrovolníci

Osmáci ze zásmucké základní školy i dobrovolníci z širokého okolí přiložili ve čtvrtek 18. června a v pátek 19. června ruku k dílu a natřeli téměř 150 stromů v aleji ze Zásmuk na Mlékovice.

Natírat a chránit: Alej u Zásmuk byla opatřena parádními výstažnými pruhy. Bílili osmáci i dobrovolníci
Osmáci ze ZŠ v Zásmukách a další dobrovolníci natřeli výstražné pruhy na lipovou alej u Zásmuk. "V plánu je zajistit registraci aleje vedoucí ze Zásmuk do Mlékovic jako významného krajinného prvku, což do budoucna zajistí lepší ochranu před kácením,“ přibližuje situaci předseda Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Zásmuky Milan Petr. Foto: Vratislav Vozník
 
Publikováno: 29.6.2015 v 12:00, Aktualizováno: 23.6.2015 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

Stromy jsou teď lépe vidět a zejména za horšího počasí nebo za tmy umožní řidičům dokonalou orientaci. Místní Český svaz ochránců přírody se snaží o lepší zákonnou ochranu a bílé pruhy mají snížit riziko, že bude alej kvůli dopravě pokácena.

Na bílou barvu pro natírání přispělo přes dvě stě čtyřicet lidí z celých Čech, zejména ze středočeského kraje, někteří přijeli stromy natírat osobně. Akci zorganizovalo sdružení Arnika.
 

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM