Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 24. ledna 2019

Natruc, Česká Bašta i Otevřená ulice

Zastupitelstvo města Kolína schválilo v prosinci minulého roku dotace z rozpočtu města pro rok 2018. Jejich značná část je určena sportovním oddílům. Pres z celkové nepřehledné množiny dotací vybral ty největší, které budou použity ve prospěch nejširší veřejnosti - tedy na velké kulturně společenské akce roku 2018.

Natruc, Česká Bašta i Otevřená ulice
Foto:
 
Publikováno: 10.1.2018 v 6:00, Aktualizováno: 9.1.2018 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Pro názornost jsme je seřadili podle výšky přidělených financí. Asi nikoho nepřekvapí, že většinou se jedná o akce tradiční a pravidelně se opakující.
Spolek Militaris opět naplánoval vzpomínkovou akci "Válka v krajkách - bitva u Kolína 1757". Na jejím konání se finančně podílí víc obcí. Kolín jí pro rok 2018 přidělil sumu 150.000 korun.
Spolek Barry & spol. by po loňském výpadku opět rád uspořádal hudební festival "Natruc". Dvacátý ročník této nejmasovější místní rockové akce roku získal dotaci 120.000 korun.
Skupina historického šermu Páni z Kolína má již naplánovaný "6. historický den na Kmochově ostrově - Kolín za války třicetileté". Rozpočet města událost podpoří částkou 120.000 korun.
Společnost FLASH promotion stojí za festivalem "Česká bašta". Hojně navštěvované "setkání klobás a jitrnic" získalo letos podporu ve výši 100 tisíc korun. Dlužno však poznamenat, že podpora to nebyla jednomyslná, tak jako u jiných zde jmenovaných projektů - hlasování se v tomto případě tři zastupitelé zdrželi a jeden nehlasoval.
Spolek "Otevřená ulice" dokázal v minulých letech rozvířit pouliční život v Kolíně zejména o prázdninách. Pokračovat v tom bude i v roce 2018, a to s podporou 90.000 korun z městského rozpočtu.
Dalibor Mierva přiváží každoročně do Kolína na festival "Southern Rock & Blues Kolín" skvělé domácí i zahraniční muzikanty. Získal k tomu podporu z městské pokladny 90.000 korun.
Spolek Evropské centrum pantomimy neslyšících uspořádá v městském divadle opět festival "Otevřeno". Půjde již o třináctý ročník této celostátní přehlídky pantomimy a pohybového divadla. Kolínská pokladna podpoří její konání částkou 60.000 korun.
Tábornicky klub Oregon je vyhlášeným pořadatelem největší zábavné akce pro děti s mnoha atrakcemi. Pro letošní ročník akce "Oregon dětem" získal podporu ve výši 60.000 korun.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM