Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 25. června 2018

Návrat legendy: Černý Petr

Pokud nějaký celovečerní film mohou Kolíňáci považovat za svůj, pak je to jistě snímek Miloše Formana "Černý Petr" z roku 1963. Mnozí pamětníci vzpomínají na jeho natáčení, které se roku 1963 uskutečnilo v Kolíně - například v samoobsluze na náměstí či na tancovačce na Zimním stadiónu, kde si v komparsu zahrál každý, kdo přišel.

Návrat legendy: Černý Petr
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 18.4.2017 v 6:00, Aktualizováno: 13.4.2017 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Otce Černého Petra ve snímku skvěle ztvárnil dirigent Kmochovy hudby Jan Vostrčil, autenticitu filmu dodávala i celá řada dalších neherců. 
V letošním roce slaví světově proslulý režisér Miloš Forman 85 let a Národní filmový archiv se rozhodl připomenout jeho dílo právě digitálním restaurováním "Černého Petra". Však to byl jeden z prvních filmů legendární Československé nové vlny.
Restaurování právě probíhá a obnovená premiéra čeká film od začátku září do začátku prosince. "Černý Petr" bude uveden ve Washingtonu v National Gallery of Art a v MoMa v New Yorku. V rámci České republiky se obnovené premiéry uskuteční na podzim v Kolíně, Praze a ve Formanově rodišti - v Čáslavi. Těšit se mohou i diváci v Bratislavě a na vybraných pobočkách Českých center v EU. Národní filmový archiv předpokládá celkovou návštěvnost okolo 10.000 diváků.
Celkové náklady na restaurování a na propagaci filmu přesahují milión korun, město Kolín podpořilo věc částkou 100.000 Kč. Kolín z celé věci může vytěžit reklamu, a tím není myšlen jen samotný fakt podzimní premiéry, o které se bude jistě všude mluvit. Počítá se totiž i s umístěním loga města na obalu DVD a dalších materiálech v rámci reklamní kampaně.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM