Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 20. června 2018

Nebezpečný retardér u nemocnice zmizel

Řidiči, kteří pravidelně jezdí ulicí U Nemocnice, zaregistrovali, že u přechodu mezi sídlištěm a zadním vchodem do špitálu byl odstraněn retardér. Reakce veřejnosti na sociálních sítích byla veskrze pozitivní, technické provedení retardéru bylo totiž dlouhodobě kritizováno.

Nebezpečný retardér u nemocnice zmizel
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 17.6.2017 v 12:00, Aktualizováno: 16.6.2017 v 21:00
Rubrika: Zpravodajství

„Jako řidič jsem rád, že ty skokánkový hrůzy odstranili. Při přejezdu dávaly pěknou ránu do auta a lidem do páteře. Ať tam dají třeba snížení rychlosti na 20 km za hodinu,“ napsal v diskuzi Luděk Lázňovský. Jiní diskutéři upozorňovali, že retardér byl spíše nebezpečný než ochranný. „Ta retardovaná hrůza bezpečnost paradoxně zhoršovala hned několika způsoby. Řidič koukal jak ´najet, objet, přejet´ a nesledoval tolik přechod. Někteří to objížděli zleva v protisměru a ohrožovali tím protijedoucí auta,“ popsal situaci výstižně Stanislav Hlubocký.
„Inicioval jsem odstranění zpomalovacích polštářů v ulici U Nemocnice u plicního oddělení a položení bezpečnostního protiskluzného povrchu, který výrazně zkracuje brzdnou dráhu vozidla. Jedná se o provedení tzv. červeného koberce pod názvem Türegrip v délce 30 metrů v každém jízdním pruhu,“ vysvětlil místostarosta Tomáš Růžička. Stejné provedení se už nachází v křižovatce ulic Bezručova a Kmochova (školní cesta do družiny a jídelny). „Umístění původních zpomalovacích prahů na přechodu pro chodce u nemocnice iniciovala dopravní policie z důvodu častých nehod se zraněním, nicméně na jejich umístění jsem dlouhodobě poukazoval, protože se neosvědčily a paradoxně bezpečnost zhoršily. Řidiči retardéry často objížděli a před přechodem kličkovali. Situace se opakovaně stávala vyhrocenou a nebezpečnou. Hledali jsme jiná řešení, která by vyhověla požadavkům na ochranu chodců bez umístění retardérů. Dobrým řešením je položení bezpečnostního protiskluzného povrchu. Položen bude nejpozději do začátku července. Zdržel nás proces získání povolení od státní správy. Věřím, že to nejenom kolínští řidiči ocení,“ doplnil místostarosta Tomáš Růžička.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM