Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 23. září 2017

Nedokážu se vžít do myšlení dopravních expertů - občané Kolína kritizují dopravní situaci

Emoce vzbuzují současné objížďky Kolína. Jde zejména o zákaz odbočení z obchvatu nad Cihelnou a možnosti odbočení do ulice Jateční. Řidiči si stěžují na nevhodně zvolenou trasu, exhalace a také policejní tresty za porušování předpisů. S koncem prázdnin se situace ještě zhorší.

Nedokážu se vžít do myšlení dopravních expertů - občané Kolína kritizují dopravní situaci
 
Publikováno: 28.8.2014, Aktualizováno: 26.8.2014 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

"Nedokážu se vžít do myšlení dopravních expertů, neboť to, co vytvářejí v Kolíně je velmi podivné, dá se říci ´bez přemýšlení´. Byl postaven obchvat města. Pochopím, že proto aby se řidiči vyhnuli městu. Ovšem značení jednosměrných ulic, které mistři rozmísťování značek provedli, vás nutí projížděti těmi úzkými uličkami mezi domky, kde ještě k tomu parkují na obou stranách, samozřejmě jednosměrnými. Příklad. Ulice Polepská, z ní do Jateční byla několik dnů jednosměrka. Pak najednou zase zpět normálně. Pak od kruháku směrem z města do ní odbočit možno, ovšem z obchvatu od hasičů nikoliv," charakterizoval situaci jeden řidič.

Další výhrady jsou i k činnosti policistů, kteří v souladu s předpisy porušení zákazu odbočení trestají. "Tak jsem si jela do lékárny pro prášky, co mi dnes napsal pan doktor. Stojím autem v ulici Polepská a jedu do ulice Jateční, což je téměř rovně. Juknu do zpětného zrcátka a hádej kdo tam? Jasně STOP a cáluj, řidičko, viděla jste ten zákaz odbočení? Neviděla, protože ten je před celnicí nikoliv u jídelny, takže fakt neviděla... jak to, že neviděla... no prostě neviděla... tak abych to zkrátila stálo mě to naštěstí jen stovku, ale ten vztek - každý den tu projede snad stovka aut a oni čapnou zrovna mě," podělila se o zkušenost řidička.

Stejně jako v jiných případech má vedení města minimální vliv na na zlepšení situace. Podstatná část objížďky je totiž v rukou krajských úředníků respektive státní správy.

"Stávající objížďky jsou bohužel nepříjemné a stresující. Jateční ulice je uzavřená dočasně, omezení je z pera dopravního inspektorátu Policie České republiky a stanovení celého opatření vydal orgán státní správy. Hned v prvních dnech objížďky jsem žádal o sledování situace a přehodnocení k možnosti odbočení do ulice Jateční. Otázkou je ovšem i začátek školního roku a vyšší frekvence vozidel. Také jsem nesouhlasil s objízdnou trasou přes nebezpečnou křižovatku nad Cihelnou. Práce na silnici i objížďku realizuje kraj, jsou to jeho komunikace. Nechápu ovšem, proč práce provádějí tak pomalu a nedokáží zohlednit potřeby občanů. Pro obce a dotčenou část města je to zbytečná komplikace, která všem řidičům otravuje život," uvedl 1. místostarosta Kolína Tomáš Růžička, který má na starosti dopravu.

Autor článku: Jiří Červín
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Poříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězilaKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlKateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekord
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM