Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 27. května 2017 a svátek má Filip.

Nemocnice Kolín určila nový poplatek. Prý musela, žadatelů je moc a práce mnoho

Oblastní nemocnice Kolín oznámila novinku. Od 2. ledna zpoplatnila vydání potvrzení o zaplacení regulačních poplatků částkou 200 korun. Dosud tuto službu poskytovala bezplatně.

Nemocnice Kolín určila nový poplatek. Prý musela, žadatelů je moc a práce mnoho
 
Publikováno: 15.1.2014
Rubrika: Zpravodajství

"Vzhledem k množství žadatelů narostla významně administrativa a nároky na naše informační systémy a jejich úpravy a s tím spojené," odpověděli na důvod zpoplatnění služby ředitel kolínské nemocnice Petr Chudomel a ekonomický náměstek Roman Uhlík. Jestli i další zdravotnická zařízení zřizovaná Středočeským kraje zavedla nebo zavedou poplatky za zmíněné potvrzení, oba pánové nevědí. "Je to v kompetenci nemocnic jako akciových společností. Pokud je nám známo, tak tyto poplatky jsou v některých nemocnicích v našem okolí vybírány již delší dobu. Podle informací, které máme k dispozici zatím požadavky klientů ostatních středočeských nemocnic nedosáhly podobného rozměru jako u nás," uvedli.

Středočeský kraj, kterému nemocnice patří, poskytuje těm občanům, kteří v loňském roce regulační poplatky v jeho zařízeních hradili, poskytne peněžitý dar. Ti však za účelem poskytnutí daru musí vyplnit formulář "Žádost o poskytnutí daru na úhradu regulačních poplatků od Středočeského kraje" a tento doklad vlastnoručně podepsat. Žadatel ručí svým podpisem za správnost údajů uváděných v žádosti. Pokud žadatel uvede v žádosti chybné údaje, ztrácí nárok na poskytnutí daru. Vyplněný a podepsaný formulář s doloženým účetním dokladem (kopií) o úhradě regulačního poplatku zašle občan na adresu Krajský úřad Středočeského kraje, Odbor zdravotnictví, Zborovská 11, PSČ 150 21, Praha 5. Poskytnutý dar účelově určený na úhradu regulačních poplatků bude poskytnut buď přímo na účet žadatele u peněžního ústavu nebo vyzvednutím v hotovosti v pokladně Krajského úřadu Středočeského kraje.

Od 1. ledna tohoto roku se neplatí poplatky za pobyt v lůžkových zařízeních (nemocnice, psychiatrické léčebny, lázně nebo léčebny dlouhodobě nemocných). Tyto poplatky byly zrušeny nálezem Ústavního soudu z července loňského roku. Poplatky, které v platnosti zůstávají, jsou: za návštěvu pohotovosti bez omezení věku (90 korun), za návštěvu lékaře od 18 let věku (30 korun) a za výdej léků na předpis (30 korun za recept (nikoli za položku na receptu).

Autor článku: M. Černý
Nepřehlédněte...
Špičkové mládežnické výkony na Youth Athletics v KolíněŽupní přebory v sokolské všestrannosti předškolákůFotbalistům Poříčan se nedařilo, Velim si zastřílela, Polepy rozhodly na penalty
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM