Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Nenasytný právník ustoupil od svých nároků, kolínská radnice ušetřila až 7 milionů korun

Někdejší právní zástupce města Kolína Jaroslav Zvolský byl v Kolíně proklínanou osobou. Požadoval totiž po městu Kolínu vyplacení milionových částek (původní návrh okolo 7 milionů, "redukovaný" okolo 4 milionů korun) za právní služby týkající se vymáhání pohledávek. Zřejmě se jednalo o nenasytnost kombinovanou s velkou sebedůvěrou a právnickým byznys přístupem. K této drzosti ho "opravňoval" sporný dodatek smlouvy s městem, odsouhlasený účelově minulou městskou radou v samotném konci jejího funkčního období.

Nenasytný právník ustoupil od svých nároků, kolínská radnice ušetřila až 7 milionů korun
 
Publikováno: 28.5.2014 v 7:00, Aktualizováno: 27.5.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Současné vedení města nárok rozporovalo a zastupitelstvo odmítlo vyplatit cokoliv nad rámec toho, co právník vymohl exekucemi. Nastala právní přestřelka, v níž město Kolín zastupoval mladý právník Tomáš Kasal. Rozhodčí soud při Hospodářské komoře ČR neuznal Zvolského nárok. Ten se však nevzdal, ale na Obvodním soudě pro Prahu 1 žádal zrušení výroku Rozhodčího soudu. Nakonec však „vychladl“ a po dlouhých třech letech souhlasil s mimosoudním vyrovnáním. V úterý 13. května byla tak uzavřena dohoda o narovnání mezi Jaroslavem Zvolským a městem Kolínem. Z ní plyne, že právník vezme zpět svou žalobu o zaplacení projednávanou Rozhodčím soudem a ponese zcela své náklady tohoto řízení. Zároveň vezme zpět žalobu o zrušení rozhodčího nálezu a ponese zcela své náklady tohoto řízení. Město Kolín se zavazuje vyplatit JUDr. Zvolskému pouze prokazatelně vymožené odměny z exekučních věcí. Podle 2. místostarosty Jana Pospíšila může jít o desetitisíce korun.

Podle starosty Víta Rakušana jde o obrovský úspěch města a velmi jednoznačné vypořádání se s podivnou minulostí. "Je to jakési symbolické zacpání milionového penězovodu do starých časů. Zároveň se tak ukázala skutečnost, kterou vedení města Kolína tvrdí rovněž dlouhá léta. Současné právní zastoupení města Kolína, očividně na rozdíl od toho v minulých volebních obdobích, pracuje efektivně a ku prospěchu Kolína. Zároveň jsou náklady na právní služby města o několik milionů nižší, než tomu bylo v minulém volebním období. Z těchto prokazatelně ušetřených 7 milionů mohou být realizovány smysluplné projekty a velmi nás těší, že neputují do kapsy někdejšímu blízkému spolupracovníkovi bývalého vedení."
 

Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Velim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výšeHokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí Kohouty
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM