Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 23. září 2017

Nepořádek v Kolíně? Podle starosty Kolína, Víta Rakušana, je to složitá otázka, s limitující smlouvou z minulosti

Před týdnem jsme otiskli rozhovor s kolínským starostou. V jedné otázce jsme se zmínili o tom, že někteří lidé si stěžují na trvalý nepořádek ve městě. Vít Rakušan na dotaz odpověděl, ale kvůli nedostatku místa jsme reakci (jak jsme předeslali) přesunuli do tohoto vydání.

Nepořádek v Kolíně? Podle starosty Kolína, Víta Rakušana, je to složitá otázka, s limitující smlouvou z minulosti
 
Publikováno: 28.1.2014
Rubrika: Zpravodajství

Podle starosty je to složitá otázka. "Především chci upozornit a zopakovat fakt, bez dalšího komentáře, že město Kolín nemá vlastní technické služby. Ty prodalo za bývalého vedení firmě AVE a nám byla odkázána smlouva na 25 let se zmíněnou firmou. Tuto smlouvu supervizovali bývalí ´elitní´ právníci města, jejichž služeb využíval pan starosta Buřič a jeho tým. Pozorný čtenář a vnímavý občan ví, pro koho je či není daná smlouva výhodná. O motivech bývalého vedení uzavřít takovouto smlouvu můžeme jen spekulovat, já si myslím své! Ovšem současné vedení nerezignovalo, musím objektivně říci, že s představiteli AVE Kolín lze komunikovat a uplatňovat u nich naše připomínky."

V další části odpovědi Vít Rakušan prohlásil, že úklid středu města se podle jeho názoru zlepšil. "Jsou však místa, a to uznávám, kde je ještě co dohánět. Snažíme se ke zlepšení pořádku ve městě přispět i tím, že s úřadem práce jednáme o najímání nezaměstnaných v rámci veřejně prospěšných prací. S firmou AVE jsme docílili shody, letos budeme moci na nárazové úklidové akce použít nezaměstnané. Zasazujeme se i o to, aby na kontrolu činnosti AVE bylo více času. Když jsme se nastoupili, splatnost faktur firmě AVE za veškerou její činnost byla čtrnáctidenní. V množství činností, které tato společnost provádí, nebylo možné během dvou týdnů zkontrolovat, v jaké kvalitě byly práce odvedeny. My jsme po vyjednávání docílili toho, že splatnost faktur se prodloužila na jeden měsíc, abychom měli více času na kontrolu. Určili jsme pracovníky na odborech regionálního rozvoje a životního prostředí, kteří práci bedlivě kontrolují. V mnoha případech se i stalo, že jsme fakturaci firmě AVE nepřiznali a reklamovali jsme provedení určité práce nebo jsme požadovali její zlepšení. Minulý rok jsme přesunuli kontrolu péče o městskou zeleň tam, kam logicky patří, tedy na odbor životního prostředí. To také přinese své ovoce."

Starosta je přesvědčen, že za současného vedení města se jednoznačně zlepšil svoz odpadu. "Po Kolíně přibylo kontejnerů na tříděný odpad, přišli jsme i s populární novinkou, kterou je svoz bioodpadu. Rovněž se v ulicích objevilo více kontejnerů určených na vyřazenou elektroniku, v pivovaru se umístil kontejner na použité oblečení. Rovněž by mělo, například po vzoru sousední Kutné Hory, dojít k umísťování podzemních kontejnerů ve středu města. Historické centrum tak nebudou hyzdit kontejnery a popelnice," uvedl v rozhovoru Vít Rakušan.

Kolínští obyvatelé si často stěžují na nepořádek ve městě. Kdo si asi dal práci s touto povánoční výzdobou?
Foto: Jiří Červín
Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 2

hanser - úterý 4.2.2014, 11:27
Nepořádek... jinde je to dost možná i horší.

RedFox - středa 29.1.2014, 13:26
Připomenu, že pokud budou historické centrum (hlavně okolí Bartoloměje) hyzdit zaparkovaná auta, tak jako kdesi v Moldávii, můžeme tam kontejnery nechat s klidným srdcem.... Jinak víceméně souhlasím....okolí nádraží je zvlášť skvělá ukázka kulturnosti tohoto národa....holt demokracie bez odpovědnosti a slušnosti.

Nepřehlédněte...
Kolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlPoříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězilaKateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekord
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM