Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 20. září 2017

Nové autobusové nádraží má v Kolíně stát příští rok

Samotná stavba nového autobusového nádraží v Kolíně se rozjede až v příštím roce. Pokud ovšem zastupitelé najdou v rozpočtu potřebné peníze. Podle harmonogramu byl ale zahájen administrativní proces. Připravit veškeré podklady pro rozjezd prací by měli úředníci přes zimu.

Nové autobusové nádraží má v Kolíně stát příští rok
 
Publikováno: 13.11.2014 v 6:00, Aktualizováno: 12.11.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Včasnější zahájení stavby zdržely jednak vysokonapěťový kabel, který stojí stavbařům v cestě a ČEZ jej musí přeložit, jednak výkup pozemků od Českých drah. Zatímco pozemky jsou už vykoupeny, tak kabel na přeložku čeká.

"Kabel vysokého napětí ještě nebyl přeložen, realizace přeložky se bude časově koordinovat se samotným zahájením plánovaných rekonstrukčních prací. V současné době ještě probíhá příprava některých dalších technických podkladů, jejichž potřeba se vyskytla v samém závěru příprav technické dokumentace. Jedná se zejména o souhlas s umístěním stavby na části pozemků, které zůstávají v majetku Českých drah. Původně s těmito pozemky nebylo počítáno a byť okrajově, ale nově se jich projekt také dotkne," zmínila mluvčí radnice Jiřina Holubová.

Nový autobusový terminál bude stát hned vedle vlakového nádraží, cestující by měl z vlaku do autobusu přestoupit suchou nohou. Nedávno starosta města Vít Rakušan oznámil, že: "Realizaci nádraží už nic nebrání. Dokonce už je shoda s dopravci o tom, jak by fungoval provoz na novém nádraží. Stavební úřad zase potvrdil, že akceptuje stávající projekt". Následujícím krokem po vybudování autobusového nádraží má být podle něho úprava nynějšího nádraží formou postupné revitalizace.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Poříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězilaFotbalisté FK Kolín doma ani na třetí pokus neuspěliHokejisté Kolína dvakrát prohráli a uzavírají tabulku
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM