Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 23. září 2017

Nové malé bistro v Kouřimské ulici zakládá na sekané, guláši a čerstvých surovinách

V Kouřimské ulici v Kolíně se pod chrámem sv. Bartoloměje v říjnu objevilo malé bistro. Kolemjdoucím nabízející rychlé občerstvení založené na tradiční české kuchyni: polévku, guláš, sekanou, hranolky, párky či zeleninové karbanátky si můžete sníst u pultíku "na stojáka" nebo odnést s sebou.

Nové malé bistro v Kouřimské ulici zakládá na sekané, guláši a čerstvých surovinách
 
Publikováno: 13.11.2014, Aktualizováno: 12.11.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Majitelka Ludmila Olexová nabízela na stejném místě řadu let finanční poradenství, letos vložila své síly do práce, která ji baví. Vaření je jejím dlouholetým koníčkem, sází na čerstvé suroviny a osobní přístup. Guláš stojí 54 korun, bramboračka je za 18 korun. Na pokrmy upozorňuje nabídková tabule na fasádě. Jídla se střídají, ale guláše a lahůdková sekaná jsou k dispozici denně. Bistro má zatím otevřeno od 9 do 16 hodin, ale tzv. "hladové okno" ve výloze naznačuje, zatím nevyužitou, možnost provozovat občerstvení i v noci.
Tak jsme se ptali provozovatelky Ludmily Olexové. Vězte, že přijít s podobným podnikem není vůbec snadné. Na počátku potřebujete povolení na mnoho věcí a výsledek je nejistý.

* Jak vás napadlo otevřít bistro v centru Kolína?

Po 18 letech finančního poradenství jsem cítila potřebu změny, a protože mne vždycky zajímala gastronomie a bavilo mě vaření, rozhodla jsem se stávající kancelářské prostory předělat na bistro a lidem nabídnout tradiční českou kuchyni formou rychlého občerstvení. Nechci se rovnat zavedeným firmám jako, jsou Jitřenka, pánové Šantrůček, Hrbek, Novák, Kasarda a další.

* Jaká jídla strávníkům nabízíte a proč?

Nabízím jídla tradiční české kuchyně, nešizená, domácí. Zkrátka taková, jaká vařívaly naše babičky.

* Jaké jsou vaše první zkušenosti s návštěvníky?

Velmi mě hřeje každá jejich pochvala, jsem šťastná, že se vracejí a často si jídlo odnášejí i na večeři domů. Je to skvělý pocit.

* Vidím zatím nevyužívané "hladové okno". Co s ním plánujete udělat?

Plánuji v pátek a v sobotu noční prodej, takzvané "hladové okno", tak jako je běžné na pražském Žižkově. Jedná se o prodej jídla přes ulici.

* Všimli jsme si, že máte každý den jiná jídla?

Ano mám. Každý z nás má každý den chuť na něco jiného. Jiné chutě mají ženy, jiné muži a teenagerům chutná také něco jiného. Často se zákazníků ptám, co mají rádi a tak podle jejich chuti sestavím jídelniček na další den. Je to nahodilé, ale vždy podle jejich přání. Pevný jídelníček nemám. Nejsem McDonald..

* Co byste nám doporučila?

Každému zákazníkovi se snažím vyhovět. Nají se u mě vegetarián, vegan, lidé s bezlepkovou dietou, diabetici, lidé, kteří drží redukční dietu, i ti, kterým na pár kilojoulech navíc nezáleží. Samozřejmostí je, že přijímám veškeré druhy stravenek, voucherů, vydávám dětské porce a balím jídlo do přenosných obalů a to včetně polévek. Ke konci roku připravujeme bonusový program.

Bistro Kouřimka. Nová rychlá provozovna v centru Kolína je českou odpovědí na nedaleký kebab. Vše podstatné říká nabídková tabule.
Foto: Jiří Červín
Autor článku: Jiří Červín
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekordKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlPoříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězila
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM