Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 25. srpna 2019

Nové školní hřiště v Kolíně

Na konci června bylo představeno nové víceúčelové bezbariérové hřiště v areálu Speciální mateřské, základní a praktické škole v Kutnohorské ulici, projektované s ohledem na handicapované žáky školy.

Nové školní hřiště v Kolíně
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 14.7.2019 v 7:00, Aktualizováno: 13.7.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Práce začaly již v roce 2017, kdy vznikla speciální rampa pro vozíčkáře a další areálová komunikace. V roce 2018 a letos došlo na samotnou stavbu víceúčelového hřiště s umělým povrchem na betonovém podkladu, které vzniklo "na zelené louce" za 3,5 miliónů korun. Současně byl areál školy propojenou s jídelnou sousední průmyslovky, takže i do ní se nyní žáci dostanou "bez bariér". Hřiště otevřelo kompletní vedení radnice, starosta Michael Kašpar ve svém proslovu veřejně "smekl" před nadšením a nasazením ředitelky školy Laďky Vavrincové a celého učitelského sboru.
O nadšení z dokončení hřiště se na Facebooku podělil i stávající městský radní, ex-místostarosta Tomáš Růžička: "Fotky mi udělaly na webu města radost, protože tohle hřiště s bezbariérovou cestou vytvořenou na holém svahu s fragmenty hliněného plácku a zarostlého křoví jsem zastřešoval z pozice místostarosty s odborem bytových a nebytových prostor. Smlouvu na vytvoření bezbariérového přístupu ve složitém terénu jsem podepisoval v polovině roku 2017 a smlouvu na hřiště samotné v květnu o rok později. Hotovo mělo být ještě v roce 2018. Nestihlo se pro problémy se samotným místem. Zdrželo nás vytvoření nové cesty pro návoz materiálu i úprava technologie povrchů. První firma nám od projektu původně odstoupila, neboť si nezajistila dostatečné kapacity. Nová cesta pro stavební firmu vedla přes zídku oddělující areál školy od veřejného prostoru. Nakonec zabránily dokončení klimatické podmínky a celý projekt tak došel do finále až v letošním roce za nového vedení města. Je skvělé, že děti jsou z nového hřiště nadšené! Jsem o to více rád, že hřiště není určeno jen těm dětem, které měly darem do vínku mnohem více štěstí, ale i pro děti hendikepované ze speciální školy. Snad se na hřiště někdy podívám, abych tu finální podobu viděl naživo. Povedlo se to, že? Velké poděkování posílám paní ředitelce, která do tohoto projektu dala nejvíce nápadů."

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM