Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Nového městského architekta bude Kolín patrně znát po školních prázdninách?

O práci architekta města Kolína má zájem 12 lidí. Tento počet potěšil starostu Víta Rakušana, poněvadž počet přihlášek těsně před jejich uzavírkou dosahoval pouhých čtyř. Výběrová komise se poprvé sešla minulý pátek, aby prozkoumala přihlášky, pak má doporučit vítěze. Hlavní slovo při jmenování nového architekta města mají radní, kteří ho mají jmenovat v optimistické variantě přibližně do tří měsíců, jinde soutěž trvala ale třeba jeden rok. Stávající architekt Jiří Košťál měl platnou smlouvu do konce června. Práci pro kolínskou radnici vykonával od roku 2003.

Nového městského architekta bude Kolín patrně znát po školních prázdninách?
Foto: www.radio.cz
 
Publikováno: 5.7.2016 v 6:00, Aktualizováno: 1.7.2016 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

„Jak je smlouva koncipována, už absolutně neodpovídá tomu, jak moderně je funkce městského architekta v mnoha progresivních městech České republiky pojímána," vysvětlil  Vít Rakušan, který přiznal, že na ukončení smlouvy měl hlavní podíl.

Ve výběrové komisi jsou jednak koaliční a opoziční politici – Vít Rakušan za Změnu pro Kolín a Jiří Škorpík z KSČM – a dále odborníci, například Jan Jehlík z Českého vysokého učení Praha, Jakub Chuchlík, architekt města Mnichovo Hradiště, kde výběrové řízení vypsali loni. Rovněž mezi komisaři nechybí Pavel Kubáč, který je vedoucím městské Komise výstavby a rozvoj města, a Martin Tichý, vedoucí Odboru regionálního rozvoje a územního plánování Městského úřadu Kolín. Než bude zvolen nástupce pana Košťála, funkci má prozatímně vykonávat Jana Jírovská, která se však soutěže neúčastní.

„První jeho (nového městského architekta) úkolem bude nám pomoci a vytvořit a vypracovat, aby byl systém fungování architekta města v rámci Městského úřadu v Kolíně funkční.  My máme představu, kterou jsme prodiskutovali s jinými městy, že bude řazen pod samosprávu a jeho základním úkolem bude vyjadřovat se k urbanistickým projektům, které v našem městě máme, bude jakýmsi konzultantem pro (městský) odbor regionálního rozvoje a územního plánování. Každý investiční projekt ve městě by měl projít jeho supervizí a měl by přijít s celkovou urbanistickou koncepcí, to znamená ji podrobit velkému kritickému pohledu územní plán města Kolína. Jeho odborné doporučení má vést k tomu, zda půjdeme ještě do dalších úprav územního plánu nebo bude územní plán vypracován zcela nový. Ale samozřejmě by se měl vyjadřovat k dílčím věcem, které chystáme, například nová kontejnerová stání,“ upřesnil Vít Rakušan.

Nový městský architekt nemá být zaměstnancem městského úřadu, ale má pracovat na základě smluvního vztahu. „Nejedná se o nový pracovní poměr k zaměstnavateli, ale o smluvní vztah mezi městem Kolín a dodavatelem na základě příkazní smlouvy. Výběrová komise stanoví pořadí uchazečů a následně Rada města Kolína toto pořadí schvaluje. Rada města ukládá starostovi  uzavřít s vybraným uchazečem smlouvu,“ sdělila tajemnice městského úřadu Dagmar Soukupová. 

Autor článku: Michal Černý
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM