Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 23. května 2019

Novostavba, která řádně rozbouřila emoce už před položením základů

Zhruba za rok, na jaře roku 2020, by mělo být uvedeno do provozu nové komunitní centrum, které v Mnichovické ulici staví Farní charita Kolín. Jde o projekt, který by mohl postupně propojit aktivní obyvatele Zálabí a zpestřit život stovek lidí na plošně největším kolínském předměstí.

Novostavba, která řádně rozbouřila emoce už před položením základů
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 13.3.2019 v 7:00, Aktualizováno: 12.3.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Komunitní centrum se vlastně hned od února, kdy byla jeho výstavba zahájena, dostalo do středu pozornosti. Důvodem byla skutečnost, že centrum vzniká v rohu bývalého hřbitova a Kolíňáci jsou na úctu k zemřelým citliví. Vzrušená debata poněkud upozadila jiné aspekty celé věci a nezazněly ani takové otázky, které obvykle padají mezi prvními. Jak bude novostavba vypadat? Co se v centru vlastně bude dít? V následujících řádcích se to našim čtenářům pokusíme vynahradit.
V posledních letech vznikají v naší republice komunitní centra jak na běžícím páse a je jasné, že tomuto trendu napomáhají i štědré evropské dotace. Doba, kdy přirozenými komunitními centry byly místní hostince, je zřejmě pryč. Centra dnes zřizují různé neziskovky, spolky či města, které chtějí oslovit, stmelit a možná i trochu zkultivovat mládež a dospělé všech věkových kategorií. V menších obcích komunitní centra slouží široké veřejnosti a do jejich programu se vejdou jak přednášky, zdravotní cvičení, promítání filmů, různé workshopy, ale i hraní ping-pongu či šachů. Často bývá v komunitních centrech k dispozici denní tisk, knihy, a také třeba káva. Centra obvykle vítají, když si lidé z okolí část programu vymyslí sami podle svých zálib či potřeb.

/celý obsáhlý článek si můžete přečíst v tištěném PRESu č. 10/2019, který jde do prodeje ve středu 13. března/

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM