Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 21. ledna 2020

Novou železniční spojku u Velkého Oseka začnou stavět až za několik let

Již nějaký čas připravovaná kompletní rekonstrukce železniční trati z Kolína do Lysé nad Labem získala první orientační termín realizace.

Novou železniční spojku u Velkého Oseka začnou stavět až za několik let
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 2.9.2019 v 7:00, Aktualizováno: 1.9.2019 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

V celém úseku bude opraveno (a na části i zcela nově vybudováno) staniční a traťové zabezpečovací zařízení, kvůli bezpečnosti budou zrušeny některé železniční přejezdy a na místě některých z nich se objeví i nová mimoúrovňová křížení. K podstatné změně dojde především ve Velkém Oseku, kde bude zrušena (a demontována) dosavadní železniční smyčka, kterou využívaly k "odbočení" vlaky jezdící od Poděbrad na Chlumec nad Cidlinou. Místo ní bude vybudován úplně nový dva a půl kilometru dlouhý obousměrný spojovací úsek trati severně od dálnice D11 u Libice a Kánína, po němž se vlaky jezdící na výše uvedené trase Velkému Oseku úplně vyhnou. Ti, kdo se modernizované trati, na níž se počítá se zvýšením rychlosti vlaků ze současných 120 na 160 kilometrů za hodinu, už nemohou dočkat, se ale musí obrnit trpělivostí - se zahájením rekonstrukce se počítá v roce 2023 a kompletně hotovo by mělo být až po pěti letech prací, tedy v roce 2028.

Flash banner nelze zobrazit.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM