Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 24. dubna 2019

O starostovský post svede ve městě boj devět mužů

Jak v ulicích zaplněných reklamními postery zaznamenal snad už každý, do komunálních voleb chybí už jen měsíc. Kandidátky v Kolíně odevzdalo 10 stran a volebních uskupení, z toho 9 dává jejich kompletním (či téměř kompletním) zaplněním najevo své ambice hrát významnou roli v budoucím zastupitelstvu.

O starostovský post svede ve městě boj devět mužů
Foto: Petr Soukup
 
Publikováno: 13.9.2018 v 7:00, Aktualizováno: 12.9.2018 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Vít Rakušan ze Změny pro Kolín svou vůli stát se potřetí v řadě starostou deklaroval už před mnoha měsíci a jistě i on byl zvědavý, kdo budou jeho vyzyvatelé. O starostovský post usiluje dalších 8 mužů, umístěných na kandidátkách jako "číslo jedna".
Z této osmičky už dva vyzyvatelé na radnici svou výraznou stopu zanechali - stávající ředitel CEROPu Jan Pospíšil, kandidující za Kolíňáky, byl místostarostou Kolína v předminulém volebním období a Tomáš Růžička, lídr nového uskupení Volba pro Kolín, je v místostarostovské funkci posledních 8 let.
Vládní strany jdou do kolínského souboje na čele s krajským radním Martinem Hermanem (ANO) a vysokoškolským učitelem Václavem Drškou (ČSSD), starostovským kandidátem ODS je lékař Milan Rak, TOP 09 spoléhá na ekonoma Petra Březinu, Piráti vsadili na architekta Vojtěcha Ertla a komunisté na stavebního inženýra Martina Škorpíka.
Pokud by se některý z voličů rozhodoval podle věku kandidátů, pak jasnou jedničkou pro zastánce hesla "Mládí vpřed" je jedenatřicetiletý Vojtěch Ertl, naopak těm, kdo striktně preferují "moudré stáří", je k dispozici jedenašedesátník Milan Rak. Zbylí starostovší kandidáti se pak rekrutují ze čtyřicátníků (Vít Rakušan - 40, Tomáš Růžička a Martin Herman - oba 48) a padesátníků (Petr Březina a Jan Pospíšil - oba 55, Martin Škorpík a Václav Drška - 56).

/O tom, koho a proč na starostovský post preferují účastníci předvolební ankety, si můžete přečíst v anketě v aktuálním tištěném čísle Presu./

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM