Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 16. října 2018

O triumfu kolínských basketbalistů rozhodla druhá čtvrtka

Ostravské družstvo v Kolíně ve středu 25. února neuspělo. Jak jsem se dočetli na webu hostujícího týmu, přestože mělo v poločase sedmnáctibodovou ztrátu, postupně domácí celek dohánělo, až jej v poslední čtvrtině zcela dohnalo. Čtyři minuty před koncem srovnala Ostrava na 64:64. Koncovka zápasu však vyzněla pro Kolín, a to i díky vynikajícímu tvůrci hry, Bryantovi. Jen poznamenejme, že Medvědi zajíždí v neděli 1. března do Ústí nad Labem a v hale Spojů se opět představí ve středu 4. března, kde přivítají USK Praha.

Ze vzájemného souboje obou družstev před 2 roky.Foto: nhbasket.cz

Publikováno: 26.2.2015 v 10:00

NBL

BC KOLÍN - NH OSTRAVA 84:70 (15:15, 31:14, 12:18, 26:23)

Jak dále praví web z Ostravy, zdálo by se, že zápas rozhodla 2. čtvrtina, ale nebylo tomu tak. Sice v ní hosté doslova propadli a prohráli ji o 17 bodů, ale nic to nakonec neznamenalo, mimo úbytku sil při dohánění domácího náskoku. Po přestávce NH zvýšila obrátky a na konci 3. čtvrtky snížila ztrátu na 11 bodů.

Poslední desetiminutovka byla asi nejzajímavější. Nejprve Severomoravané po 2 minutách snížili na rozdíl 8 bodů, ale na kontě měli 4 týmové fauly. Následovala Beaumontova nesportovní chyba, technická pro lavičku a diskvalifikační chyba. Medvědi házeli „mraky“ šestek a ještě pak měli míč k dispozici, aby navýšili náskok na 64:52, ale dění na palubovce Ostravské správně naštvalo. Během necelých třech minut dali 12 bodů v řadě, vyrovnali na 64:64 a mohlo se začít znovu, kdyby…nedal hned vzápětí trojku vynikající Bryant (32 bodů v zápase!) a hned dvě doposud „nulový“ Ličartovský a bylo hotovo.

Body Kolína: Bryant Darryl Dawon 32, Field Richard 14, Horák Ladislav 14, Sýkora Martin 12, Ličartovský Štefan 6, Faifr Samuel 3, Vocetka Michal 3.