Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 24. ledna 2019

Občané si přáli hlavně pořádek v ulicích

Vedení kolínské radnice otevřelo v pátek 5. ledna schránku s přáními občanů, která byla více než měsíc vystavena pod vánočním stromem na Karlově náměstí.

Občané si přáli hlavně pořádek v ulicích
Foto: Jiří Červín
 
Publikováno: 13.1.2018 v 14:00, Aktualizováno: 9.1.2018 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Většina žádostí směřovala k řešení nepořádku v ulicích města, mnohé požadavky se týkaly bezbariérových vstupů, cyklostezek či parkování, především na sídlišti. Výhrady byly i ke kolínským ubytovnám. "Jejich počet nepřibývá," reagoval místostarosta Michael Kašpar. I k dalším vzkazům ve schránce se vedení radnice na místě vyjádřilo. Splněno bude například přání ohledně rekonstrukce Zlaté uličky, a to už letos. Starosta Vít Rakušan sdělil, že bude v parlamentu lobovat za severní obchvat města, je to ale podle jeho odhadu práce na mnoho let. Jeden z pisatelů měl výhrady k provozu kolínského letiště, Vít Rakušan přislíbil, že okolnosti prověří. Ukázalo se, že mnohé Kolíňáky zajímá budoucnost parkovišť v prostoru mezi Futurem a katastrálním úřadem v Rorejcově ulici. "Nám realitka chtěla toto místo prodat za 45 miliónů korun, na to jsme ale nepřistoupili,“ prozradil místostarosta Michael Kašpar. "Nedějte ohňostroje, je to drahé," zněl další vzkaz ve schránce. Vít Rakušan reagoval, že za 450 tisíc korun se ohňostroj vyplatí. Jedním z kurióznějších přání bylo umístění cedule označující Kollárovo náměstí.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM