Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 17. listopadu 2019

Obchodní centru Futurum se už od Vánoc za pochodu proměňuje

Obchodní centrum Futurum neplní v životě města jen obvyklou nákupní funkci. Díky své ideální strategické poloze a nakumulovanému množství nejrůznějších obchodů a provozoven totiž slouží pro leckteré obyvatele i jako jakási zastřešená ulice, v níž tráví delší čas nejen nakupováním, ale třeba i jídlem či jako místo schůzek s přáteli.

Obchodní centru Futurum se už od Vánoc za pochodu proměňuje
Mezi mnoha těmi, kdo si návštěvu obchodního centra Futurum nenechali ujít ani o velikonočních svátcích, byly i kamarádky ze Zálabí, studentky Adéla Helclová a Eliška Seidlová.Foto: Bára Seidlová
 
Publikováno: 8.4.2018 v 6:00, Aktualizováno: 6.4.2018 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Jedním z důvodů jeho oblíbenosti je téměř geniální nápad architektů, kteří situováním dvou protilehlých vchodů a východů automaticky nasměrovali dovnitř centra i stovky chodců, kteří by nešli primárně nakupovat, ale průchod pasáží Futura jim zkracuje cestu mezi centrem města a nádražím.
Podobně se osvědčilo i umístění několika nejrůznějších typů občerstvení, od kavárny a cukrárny přes asijskou a italskou kuchyni až po jinde ve městě neviděný populární řetězec KFC, takže řada lidí žijících i zaměstnaných v okolí sem pravidelně chodí obědvat či večeřet.
Presu se navíc před časem podařilo o obchodním centru rozvířit celoměstskou debatu, když jako první napsal o velkorysém záměrů majitele Futura, společnosti CPI PG, rozšířit v budoucnu prodejní prostory na dvojnásobek přístavbou druhé budovy mezi tou dosavadní a Katastrálním úřadem, a to včetně kompletní úpravy všech přilehlých a v současnosti zpustlých ploch.
Dostavba je zatím ve fázi studií a projektování, přesto ale každý zákazník Futura zaznamenal v posledních týdnech uvnitř obchodního centra výrazné změny. Na to, co se ve Futuru děje, jsme se ptali ředitele Futura Aleše Junka
 
* V obchodním centru už několik měsíců probíhají postupné změny. První výraznější jsme zaznamenali na přelomu roku v místech, kde jsou nakumulovány prodejny občerstvení a hotových jídel. Je to tak nebo jsme něco přehlédli?
Ano, změny probíhají již od loňského prosince, kdy skutečně došlo k výměně nábytku na centrálním tzv. food courtu s výsledným navýšením počtu míst k sezení. Současně byl vyměněn i veškerý nábytek v pasáži a ta byla i nově vymalována.
 
* Změnou, kterou si už před Velikonoci všiml úplně každý, je uzavření toalet. Informační leták hovoří o několikatýdenní přestavbě. Jak dlouho bude rekonstrukce toalet trvat a co se v nich změní?
Toalety se kompletně promění. Nové toalety budou mít moderní architektonické řešení a budou kompletně bezdotykové, a to včetně vstupu. Současně upravujeme i přístupovou chodbu, která bude sladěna do stejného designu a její proměnu zaregistrují zákazníci již při pohledu z pasáže. Na nové toalety se zákazníci mohou těšit v první polovině května.
 
* Některá jiná obchodní centra v Kolíně řešila opravy toalet provizorním umístěním chemických toalet na parkoviště. Všimli jsme si, že vaše řešení je podstatně velkorysejší...
Ano, po dobu přestavby jsou zákazníkům k dispozici plnohodnotné náhradní toalety, umístěné v přízemí hned vedle vstupu od vlakového nádraží. Toalety jsme rozhodně nechtěli zákazníkům nabídnout chemické, k dispozici mají toalety zařízené se vším komfortem, tedy vyhřívané a s teplou vodou a samozřejmě uklízené a udržované stejně jako původní toalety v pasáži. I tak se všemi našimi informačními kanály - a vlastně i tímto rozhovorem - opakovaně zákazníkům omlouváme za dočasné snížení jejich pohodlí, způsobené přestavbou.
 
* Prý připravujete i změnu v dosavadním systému parkování?
Z hlediska délky parkování zdarma změny neplánujeme. Na přelomu května a června ale bude instalován úplně nový parkovací systém, který dokáže rozpoznávat registrační značky vozidel. Zákazníci změnu zaznamenají při výjezdu z parkoviště, kdy ti, kdo využijí dvouhodinové parkovné zdarma, nebudou muset tak jako nyní přikládat parkovací lístek, ale závora se jim otevře automaticky. Je to drobnost, ale komfort zákazníků při odbavování a výjezdu z parkoviště určitě zvýší.
 
* Pokud víme, připravují se i větší zásahy do složení jednotlivých obchodů ve Futuru?
Od května až do konce roku bude průběžně docházet ke změnám ve skladbě obchodů. Některé se přestěhují na jiné místo a v některých z uvolněných prostor mohou zákazníci očekávat obchody nové. Oživení nabídky a navýšení zákaznického komfortu je ostatně důvodem všech změn, které nyní v obchodním centru probíhají a o nichž jsme se bavili. Jednoduše řečeno, chceme nabídnout zákazníkům úroveň, která odpovídá dnešním vysokým standardům. Věříme, že zákazníci změny ocení a budou výsledkem příjemně překvapeni.

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM