Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 24. září 2017

Obchodní pasáž Futurum rozšířila v Kolíně služby o nenápadnou půjčovnu starých knih

Obchodní pasáž Futurum rozšířila v Kolíně služby o nenápadnou půjčovnu starých knih
 
Publikováno: 16.7.2014 v 16:00, Aktualizováno: 15.7.2014 v 18:00
Rubrika: Kultura

Zdarma vyměnit svou přečtenou knížku za nepřečtenou umožňuje nově Obchodní centrum Futurum v Kolíně. Malá knihovna se třemi poličkami a cca stovkou knih je uprostřed prodejní pasáže, hned vedle stánku s fresh nápoji, kde návštěvníci najdou i sedačku, na které mohou svou četbu odstartovat.

,,Knihovna může sloužit i pro ukrácení času při čekání na jídlo nebo v dlouhé frontě v obchodě," řekl marketingový koordinátor Petr Bidzilia a dodal: "Hlavní účel je v tom, že chceme dát další využití knížkám, které by jinak lidi hodili do popelnice." Knihy jsou viditelně antikvárního ražení od českých i světových autorů. Zaměstnanci Futura by údajně měli chod půjčovny kontrolovat, aby nedošlo k odcizení jejího obsahu nebo nepřibyly nevhodné žánry.

Názor na její zřízení nás zajímal také od pracovníků z okolních obchodů: ,,Já si osobně myslím, že to byl dobrý nápad. Pracuji poblíž a neustále tu vidím někoho si knížky prohlížet a později je číst na vedlejším gauči," prozradila jedna z prodavaček. Opačný pohled má její kolegyně: ,,Podle mě by se místo toho mohlo zřídit něco, co by bylo užitečnější, například rychlovýrobna klíčů nebo čistírna. Navíc si myslím, že lidé už dost velikou část svého života tráví nakupováním, takže by si měli číst v knihovně nebo pokud je hezky, ať jdou do parku."
Polička na knížky stojí ve Futuru zhruba třetí měsíc a zatím není jasné, jak dlouho tam vydrží. Prozatím vedení centra spolupracuje i s městskou knihovnou a mají pocit, že svůj účel plní.

Autor článku: Tereza Křápová
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Muzeum dětem: Klub i táborLetos už občerstvení na dětském hřišti nebudeČerný Petr po půlstoletí v KolíněKalendář Kolína na rok 2018
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM