Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 18. června 2019

Obchodní pasáž Futurum rozšířila v Kolíně služby o nenápadnou půjčovnu starých knih

Obchodní pasáž Futurum rozšířila v Kolíně služby o nenápadnou půjčovnu starých knih
Knihovnička v kolínském Futuru aneb četba k ukrácení dlouhé chvíle.Foto: Tereza Křápová
 
Publikováno: 16.7.2014 v 16:00, Aktualizováno: 15.7.2014 v 18:00
Rubrika: Kultura

Zdarma vyměnit svou přečtenou knížku za nepřečtenou umožňuje nově Obchodní centrum Futurum v Kolíně. Malá knihovna se třemi poličkami a cca stovkou knih je uprostřed prodejní pasáže, hned vedle stánku s fresh nápoji, kde návštěvníci najdou i sedačku, na které mohou svou četbu odstartovat.

,,Knihovna může sloužit i pro ukrácení času při čekání na jídlo nebo v dlouhé frontě v obchodě," řekl marketingový koordinátor Petr Bidzilia a dodal: "Hlavní účel je v tom, že chceme dát další využití knížkám, které by jinak lidi hodili do popelnice." Knihy jsou viditelně antikvárního ražení od českých i světových autorů. Zaměstnanci Futura by údajně měli chod půjčovny kontrolovat, aby nedošlo k odcizení jejího obsahu nebo nepřibyly nevhodné žánry.

Názor na její zřízení nás zajímal také od pracovníků z okolních obchodů: ,,Já si osobně myslím, že to byl dobrý nápad. Pracuji poblíž a neustále tu vidím někoho si knížky prohlížet a později je číst na vedlejším gauči," prozradila jedna z prodavaček. Opačný pohled má její kolegyně: ,,Podle mě by se místo toho mohlo zřídit něco, co by bylo užitečnější, například rychlovýrobna klíčů nebo čistírna. Navíc si myslím, že lidé už dost velikou část svého života tráví nakupováním, takže by si měli číst v knihovně nebo pokud je hezky, ať jdou do parku."
Polička na knížky stojí ve Futuru zhruba třetí měsíc a zatím není jasné, jak dlouho tam vydrží. Prozatím vedení centra spolupracuje i s městskou knihovnou a mají pocit, že svůj účel plní.

Autor článku: Tereza Křápová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Druhý koncert na terasách nad LabemCyklisté se po boulích projedou zřejmě už příští rokPo osmi letech se zvyšuje nájemné v městských bytechKolínský autor sbírá peníze na knihu
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM