Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 20. ledna 2019

Objevte v Kolíně dračí portál!

Geolokační hry jsou již řadu let fenoménem. Majitelům chytrých telefonů umožňují poznávat zábavným způsobem nová místa. Díky nim více lidí cestuje a není divu, že fenomén začal být využíván i ve prospěch cestovního ruchu. Svou hru má i Kolín.

Objevte v Kolíně dračí portál!
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 11.5.2018 v 7:00, Aktualizováno: 10.5.2018 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

V některých hrách pátrají hráči po ukryté schránce, v jiných plní zadané úkoly či musí pořídit foto konkrétního místa. V Kolíně je nejrozšířenější geolokační hrou geocaching, koncem minulého roku se zde poprvé objevila zásluhou kolínské radnice i hra Geofun (Geosranda).
U nás jde víceméně o novinku, ale virtuální hra tohoto typu byla spuštěna již v letní sezóně 2013 na území Českomoravského pomezí a postupně se šířila do všech krajů a také do Polska a Bavorska. Má tisíce hráčů a desítky, možná již stovky geosrand, tedy her určených pro konkrétní destinace. Kromě kolínské hry nazvané "Objevte v Kolíně dračí portál!" jsou další geostrandy nejblíže v Kutné Hoře a Žlebech.
Hra je interaktivní, využívá pro svou funkci chytré telefony a GPS signál. Lokalizace umí změřit ušlou vzdálenost, měří čas, zaznamenává i pouští videa a fotografie, hodnotí odpovědi hráčů na otázky. Při samotném úkolu je hráč vždy doprovázen virtuálním průvodcem. K úspěchu stačí mít chytrý telefon a stáhnout si aplikaci Geofun s kolínskou hrou a připravit se až na sedm kilometrů chůze. Proto je vhodné si vyhradit alespoň dvě hodiny a zvolit dobu, kdy je přístupný židovský hřbitov, Práchovna, muzeum a městské lapidárium. Hra je nadabovaná, seznámí zájemce s historií, památkami i významnými osobnostmi spojenými s Kolínem, navrch přidá pěkné výhledy na město.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM