Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 23. září 2017

Očekávaný trend byl potvrzen. Počet lidí bez práce díky příznivému počasí klesá

K 31. březnu Kolínsko hlásilo další snížení počtu lidí bez práce. Zatímco na konci února jich bylo 6.551, při posledním součtu 6.302. Míra nezaměstnanosti tak během měsíce klesla z 9,9 na 9, 5 procenta.

Očekávaný trend byl potvrzen. Počet lidí bez práce díky příznivému počasí klesá
 
Publikováno: 5.5.2014, Aktualizováno: 2.5.2014 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Z pohledu nejpostiženějšího okresu se Kolínsko na konci třetího měsíce nacházelo na 23. až 24. pozici (předtím na 21. až 23. místě) ze 77 regionů. Meziměsíční úbytek činil 3,8 procenta (1 procento). O jednu pracovní pozici se oficiálně ucházelo 13 lidí (32). I přes tyto příznivé údaje zůstává faktem, že po Příbramsku je Kolínsko druhým nejhorším regionem ve středních Čechách co do možnosti najít práci.

Jak si vedly k 31. březnu sousední oblasti? Praha-východ spočítala 3,2 procenta (na konci února 3,7), Mladoboleslavsko 4, 7 procenta (4,9), Benešovsko 5,9 procenta (6,2), Pardubicko 6,5 procenta (6,6), Nymbursko 8,5 procenta (8,7) a Kutnohorsko rovných 9 procent (9,6). Ve Středočeském kraji bylo bez práce 7, 1 procenta (7,3) a Česko 8,3 (8,6) osob. Podle Tomáše Volfa z www.citfin.cz se sice ekonomika mírně zvedá, stále však není schopna vytvořit vyšší počet pracovních míst. "S poklesem nezaměstnanosti počítáme i v dalších měsících. Pomalé oživování ekonomiky především díky rostoucí poptávce ze zahraničí bude znamenat, že zaměstnavatelé začnou přijímat novou pracovní sílu," napsal pro citfin.cz Tomáš Volf. Ředitel kolínské pobočky Úřadu práce Jan Máslík Českému rozhlasu řekl, že "Předpokládáme další pokles, který souvisí se zažitým hospodářským cyklem, na kterém se zatím podepisuje i pro sezónní práce abnormálně příznivé počasí."

Připomeňme, že od začátku roku 2013 se míra nezaměstnanosti určuje jinou metodikou než v předchozích letech. Podle ní se počítá podíl lidí hledající práci v závislosti na celkovém počtu obyvatelstva ve věku od 15 do 64 let a nikoliv na počtu práceschopného obyvatelstva. Procentuálně tak míra nezaměstnanosti na rozdíl od roku 2012 a zpět sice klesla, ale pouze kosmeticky, nikoliv fakticky.

Na úřady práce se vracejí nezaměstnaní.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Poříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězilaKateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekordKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedl
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM