Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 17. října 2017

Odlehčovací centrum pro seniory - kolínský Čtyřlístek zahájil prvoz pod novou rozhlednou/bývalou vodárnou

Odlehčovací centrum pro seniory Čtyřlístek bylo otevřeno v Kolíně slavnostně v úterý 1. prosince. Do nových prostor ve Dvořákově ulici přišla asi stovka hostů, většinou žen. Po uvítání Lucie Bohryové a Reye Korantenga se ujal slova místostarosta Kolína Michael Kašpar.

Odlehčovací centrum pro seniory - kolínský Čtyřlístek zahájil prvoz pod novou rozhlednou/bývalou vodárnou
 
Publikováno: 10.12.2015 v 18:00, Aktualizováno: 9.12.2015 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

"Ačkoliv se jedná o soukromý projekt, jsme rádi, že byl obnoven objekt do zmodernizované podoby. Léta byl předtím rozestavěný," řekl Kašpar.

"Myšlenku jsem nosil v hlavě deset let. My jsme také řešili v rámci rodiny problémy se seniory a viděl jsem, jak český trh vypadá. Myšlenka pak uzrála před dvěma lety v USA. Tam jsem viděl, že senioři jsou součástí široké společnosti a člověk má právo na důstojné stáří, " připomněl jednatel centra Petr Střihavka.

Ředitelkou Čtyřlístku se stala Pavlína Havlíková, kolínská zastupitelka Změny pro Kolín. "Pokoje jsou tady nadrozměrné, říkáme, že nadstandard je nadstandardem. Přijímáme všechny klienty, kteří potřebují péči. Nemusí to být jen senioři, ale třeba mladší lidé s postižením od devatenácti let. Tak jak to určuje vyhláška. Mohou tady pobývat podle vyhlášky tři měsíce a třikrát do roka se vrátit. Klienti mají nejlepší lůžka dostupná na trhu," popsala Havlíková.

Hosté mají možnost si vybrat mezi odpočinkovým pobytem a pobytem zaměřeným na posílení fyzické kondice. Nyní je v provozu šest pokojů. Postupně má v centru přibýt počet zaměstnanců až na 20 až 25. Na konci otevírací Centrum Čtyřlístek otevřeli pod vodárnou. Na konci otevírací slavnosti předali majitelé centru Barborka z Ledče nad Sázavou invalidní vozík.
 

Pásku nového centra pro seniory přijeli přestřihnout TV hvězdy.
Foto: Jiří Červín
Autor článku: Jiří Červín
loading...
Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyKolínští fotbalisté opět nepotěšili své fanoušky a doma odevzdali bodyZávod cyklokrosového Toi Toi Cupu jasně pro Paprstku
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM