Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

Odložené gatě strčte do kontejneru. Bílé kontejnery Dimatexu jsou dnes na sedmi místech Kolína

V Kolíně se na jaře zásluhou spolupráce Města Kolína, Farní charity v Kolíně a společnosti Dimatex objevilo sedm bílých kontejnerů na odložené oděvy.

Odložené gatě strčte do kontejneru. Bílé kontejnery Dimatexu jsou dnes na sedmi místech Kolína
Kontejner na oděvy v Želivského ulici.Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 5.6.2016 v 12:00, Aktualizováno: 31.5.2016 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Kontejnery jsou umístěné převážně na periferii v ulicích Antonína Dvořáka, Bezručova, Želivského, na Zálabí v Sadové, na Spálence v ulici Aloise Vlasáka, ve Štítarech Na Návsi a v Sendražicích v ulici Hlavní.

Svoz kontejnerů je prováděn pravidelně každých 10 dnů. Dimatex je partnerem Charity Česká republika, poskytuje ošacení neziskovým organizacím a lidem v nouzi; méně zajímavý textil Dimatex proměňuje na čistící tkaniny, geotextilie apod.

Větší balíky odložených oděvů lépe zavézt přímo do Charitního šatníků v Zengrově 356, kde je od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin převezmou pověření pracovníci. V šatníku pak lidé v nouzi získají bezplatně či za pár korun oděvy, obutí či domácí textil.

Podle ředitelky Farní charity Kolín Lucie Růžkové Rybárové vydal vloni šatník materiální pomoc bezplatně na doporučení sociálních pracovníků celkem 128 občanům.

Autor článku: Vladimír Sládek
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM