Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 23. září 2017

Odtažení auta je drahý špás, může vás přijít až na skoro jednoho Masaryka

Jestli jste někdy byli stiženi odtažením svého auta v případě blokového čištění, víte, že jde o značně stresující záležitost. Jeden ze zaměstnanců, kteří odtahování vozidel při blokovém čištění ulic v Kolíně provádějí, mě upozornil, že řidiči jsou naprosto nenapravitelní a málokdy se najde ulice, kde přes značky zákaz zastavení nikdo neparkuje.

Odtažení auta je drahý špás, může vás přijít až na skoro jednoho Masaryka
 
Publikováno: 3.6.2014 v 1:00, Aktualizováno: 30.5.2014 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

"Tak jedenkrát za měsíc se stane, že je ulice bez aut, jinak několik automobilů zákaz zastavení zpravidla porušuje," říká Antonín Zachariáš z odboru regionálního rozvoje a územního plánování městského úřadu v Kolíně, který má na starosti úklid, opravy a údržbu komunikací.

 My jsme se přesvědčili, jak vypadá odtah minulé úterý v Sladkovského ulici. Po sedmé hodině ráno zaměstnanci AVE vytrhávají trávu a provádějí ruční čištění na chodnících. Za chvíli přijede zametací vůz a ulicí jen tak projede. Okraje silnic sice vymetá, ale čtyři parkující auta mu překážejí. Tak je objede, jedná se o zahřívací kolečko, aby nejel naprázdno. Až blokující auta odtáhnou, vrací se znovu zpět.

V půl osmé přijíždí odtahovka a dává řidičům ještě pět minut k dobru na odjezd. Tady ve Sladkovského ulici ale už nikdo neodjíždí. Na všechna vozidla, která brání zametáku, přistartují botičky a strážníci pořizují fotodokumentaci. Na chodníku dohlíží jeden úředník radnice, dva městští strážníci a osádka odtahovky - další tři lidi. Odpálili akci. Felicia jest zavěšována na jeřáb, už to není naviják a olej, jak asi pamatujete. Jde o docela nepříjemnou práci v hluku a smradu ze spálené nafty. V této době jsou odtahy téměř na denním pořádku.

Na konto hluku asi probuzená majitelka vozu, žena snědé pleti, vychází v tu ránu z domu a závěsy z kol Felicie jsou odmontovány. Na finanční stránce věci tentokrát hříšnice "ušetřila", jde o nedokončený odtah. "Opravdu v případě blokových čištění se nejedná o to, na řidičích vydělávat, ale my bychom ulice jinak vyčistit nemohli, přenosné dopravní značky jsou umístěny 7 dnů před vlastním čištěním, informace o termínech je možné získat na http://www.mukolin.cz/cz/obcan/blokove-cisteni/, koneckonců o tom pravidelně informuje i Kolínský Pres," komentuje Vojtěch Klouček z odboru regionálního rozvoje a územního plánování Městského úřadu v Kolíně.

Nevím, zda to má být omluva, ale pravdou je, že některé uštědřené poplatky, zavánějí buzerací, na kterou se čištění ulic zas tak nehodí. Pokud jsou někde značky něco omezující a nerespektujeme je, musíme počítat s postihem. Na druhou stranu cena za nepozornost je až příliš vysoká. Dokončený dvojitý odtah stojí 3.500 korun plus tisícovka pokuty. Nedokonaný odtah vás bude stát zmíněných 1.100 korun.

Podle zaměstnanců řidič většinou strne, když zjistí, že místo auta zůstalo před jeho obydlím prázdné místo. Pak volá městskou policii, kde se dozví, že je na parkovišti pod hasičskou stanicí. Tak nezbývá obyvatelům města Kolína než ostražitost, anebo plná prkenice peněz. Auto si můžete vyzvednout v Polepské ulici, dříve to bývalo až v Chotouchově. Na hlídaném parkovišti vozidel vám je vydá služba Odtahy Kolín (telefon 777 330 515, odtahykolin@seznam.cz www.odtahykolin.cz). Krom zmíněného účtu je cena za jeden úplný odtah jednoho vozidla 1.750 korun, cena parkovného jednoho vozidla za každý započatý den činí 230 korun, cena za vydání vozu v době od 21 do 6 hodin je 400 korun.

Na rozdíl od "běžného" odtažení při blokovém čištění je stanoveno, že máte povinnost projednat před vyzvednutím přestupek na služebně Městské policie Kolín. Toto se ovšem týká odtahu vozidla, které tvoří překážku silničního provozu.

Autor článku: Jiří Červín
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 2

rkkk - pondělí 20.10.2014, 19:02
Přesně tak - o úklid tady vůbec nejde, je to odtahová mafie. Ten úklid je jenom zástěrka pro vymáhání poplatků za odtah. Cena toho úklidu je zanedbatelná vzhledem k penězům vybraným za ten odtah. Je to hnus.

M.Polák - úterý 3.6.2014, 23:59
Všechno je to jedna odtahová mafie. Silnice a parkoviště se pořád dokola čistí, ale asfalt nikdo nespraví. Třeba taková Masarykova ulice obzvláště chodníky na straně u Vodního světa jsou skutečně chloubou města. A zůstaňme u Masarykovy ulice, jaký má smysl provádět blokové čistění na podzim před opadáním listí? Ulice je plná stromů.
Z mého pohledu to je jasné - úklidová firma je napojená na odtahovou firmu. Je to přece skvělý kšeft, každé ráno si odtáhnout pár aut za 3.500 Kč.
Ani bych se nedivil, kdyby se brzy blokově čistilo každý den.
Čistit se může, ale jak praví moudré přísloví - můžeš leštit hov**, můžeš ho třít celý den sice se bude možná lesknout jako zlato, ale pořád je to jen ho.. .

Nepřehlédněte...
Poříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězilaKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlKateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekord
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM