Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Ohlédnutí za cyklokrosovou sezónou a plány na bikovou část sezóny s olympijskou nadějí

Ohlédnutí za cyklokrosovou sezónou a plány na bikovou část sezóny s olympijskou nadějí
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 20.2.2016 v 10:00, Aktualizováno: 16.2.2016 v 9:00
Rubrika: Sport

Po všech stránkách vydařené kolínské MČR v cyklokrosu napsalo tečku za domácí sezónou. Skvělá divácká kulisa, kvalitní organizace a výborné výsledky našich závodníků. 4. místo Tomáše Paprstky a jeho celkové vítězství v seriálu ČP TOI TOI Cup. Šesté místo nové posily – Honzy Nesvadby, celkové vítězství našich Eliťáků v soutěži družstev. Historický úspěch – vítězství v cyklokrosovém poháru v kategoriích jednotlivců i družstev je pro naše závodníky povzbuzením i motivací pro letní MTB sezónu. Radostné bylo i vyhlašování ankety Nejúspěšnější sportovec města Kolína za rok 2015, kde naši cyklisté zvítězili v kategorii družstev dospělých před zástupci všech ostatních úspěšných sportovních odvětví. Úspěšní jsme byli i v kategorii jednotlivců, kde Vendula Kuntová obsadila 3. místo a Tomáš Paprstka 4. místo.

Letní sezóna se však blíží, a tak mládežnická skupina absolvovala tradiční soustředění na běžkách v Harrachově. Zatímco mladí závodníci tradičně vstřebávali hodiny obecné přípravy, Štěpán Schubert se chystal na svůj vrchol sezóny – závod MS v cyklokrosu mužů do 23 let v belgickém Heusden - Zolder. Poslední lednový den dokončil svůj závod na 30. pozici a potvrdil tak pozici české dvojky v kategorii U23.

Přípravu na letní bikovou sezónu již zahájili i elitní závodníci. Od 9. února se Tomáš Paprstka, Honza Nesvadba a Vendula Kuntová připravují na první MTB závody na Mallorce. Honza Nesvadba a Michael Zeťák zahájí závodní sezónu tradičním podnikem Sunshine Cup na Kypru 25. – 28. února. Prvním ostrým testem celého Expres CZ-Merida Teamu Kolín bude 3. dubna mezinárodní závod v rakouském Langenlois, který je zároveň i prvním nominačním závodem pro OH 2016 v Rio de Janeiro. Honza Nesvadba je v širší nominaci reprezentačního trenéra Zapletala, a tak jemu i celému teamu držte palce.


 

Autor článku: www.exprescz-merida.cz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Fasádu gymnázia dokončí do konce květnaNenápadná úprava židovského hřbitovaZ pardubického letiště v letní sezóně do Londýna nedoletíteVelikonoční koulení vajec v kouřimském skanzenu
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM