Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. července 2019

Ohlédnutí za kolínským Dada festivalem. Uskutečnil se v D.i.v.o. institutu na Petříně

9. Mezinárodní Dada festival se uskutečnil v druhé půlce září v historické vile v Kolíně Na Petříně. Svého druhu výjimečný podnik byl zaměřený na příznivce nekomerčního současného umění, chlubil se mimo jiné interaktivními sochami a pozvaní hosté z různých zemí Evropy oživili vilu i její zahradu různými performancemi či koncerty. Před dějištěm Dada festivalu parkovalo i pojízdné "The no show museum" z Curychu - první konceptuální muzeum na světě (viz foto).

Ohlédnutí za kolínským Dada festivalem. Uskutečnil se v D.i.v.o. institutu na Petříně
Před dějištěm Dada festivalu parkovalo i pojízdné "The no show museum" z Curychu - první konceptuální muzeum na světě.Foto: D.i.v.o. institut
 
Publikováno: 15.10.2015 v 16:00, Aktualizováno: 13.10.2015 v 15:00
Rubrika: Kultura

Pořadatel celé události, lucemburský občan Mark Divo, Presu sdělil, že festival předčil jeho očekávání. Koncem tohoto měsíce hodlá uspořádat další umělecké setkání. Tentokrát do Kolína přijedou tvůrci pražské subkultury, z oblasti Krymská, Vršovice - výtvarníci, muzikanti i performers.
 

FotogaleriePohled do nitra - Performance by Jana OrlovaKoncert PTAKS z Kolína v pokojíčku villy Část výstavy v dolním patře, práce od: Kuba Tauš, Markéta Jáchimová a Stank Sequens, všichni z Prahy.
Autor článku: Vladimír Sládek, autor fotogalerie: Divo institut
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM