Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 17. června 2019

Opravy Pražské ulice v Kolíně jsou na dobré cestě

Městská rada v Kolíně schválila vítěze oceněných návrhů architektonicko-urbanistické soutěže o návrh revitalizace Pražské ulice. O devíti návrzích rozhodovala komise složená z odborníků a politiků. Na vítězi soutěže se dokázala shodnout na sto procent. "Vítězný návrh kvalitativně a komplexním řešením prostoru převyšoval všechny ostatní návrhy," řekl starosta Vít Rakušan. Vítězi se stali architekti Josef Hlavatý a Lenka Hlavatá z Prahy, na druhém místě se umístil návrh pražské společnosti MCA ateliér a jako třetí skončil návrh poděbradské společnosti STAMAT.

Opravy Pražské ulice v Kolíně jsou na dobré cestě
Pražská ulice naproti Rychtě, oblíbená kuřárna žáků stavební školy.Foto: Jiří Červín
 
Publikováno: 27.10.2016 v 12:00, Aktualizováno: 25.10.2016 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Rada schválí výjimku, že v daném případě město již nebude oslovovat žádnou jinou architektonickou kancelář než vítěznou, jinak by architektonická soutěž ztrácela smysl. "Na jaře bychom tak mohli na základě zpracovaného a schváleného projektu vybírat zhotovitele stavby. A samozřejmě do příštího roku budeme alokovat částku na rekonstrukci ulice Pražská v úseku od Modrého bodu až k náměstí Republiky," připomněl Rakušan.

Do konce října chce radnice představit vítězný návrh veřejnosti.

Autor článku: Jiří Červín
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM