Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 17. června 2019

Oslavy 100 let republiky s prvorepublikovým trhem a ohňostrojem

Program, který město Kolín připravilo k výročí 100 let republiky, vyvrcholí o víkendu 26. až 28. října.

Oslavy 100 let republiky s prvorepublikovým trhem a ohňostrojem
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 24.10.2018 v 7:00, Aktualizováno: 23.10.2018 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Každý z uvedených dnů se ponese v jiném duchu. V pátek se v kulisách bývalého židovského gheta uskuteční retro program s prvorepublikovým trhem. V sobotu čeká zájemce výjimečný koncert Evy Urbanové a Moravského klavírního tria, v neděli se veřejnost sejde u sochy T.G.M. u gymnázia a nakonec čeká Kolíňáky několikahodinový hudební program na Karlově náměstí. Pojďme si o jednotlivých akcích povědět podrobněji.
Umístit prvorepublikový trh do ulic Na Hradbách a Karoliny Světlé se zdá být dobrým nápadem. Něco podobně stylového jsme zde před časem viděli při natáčení reklamy. Trh, který bude otevřen již od 10 hodin, nabídne řemeslné výrobky i občerstvení. To hlavní se zde uskuteční ovšem až odpoledne, kdy zde zahraje staropražská kapela Hašlerka a zejména od 16 hodin, po příjezdu T.G. Masaryka. Zazní projev prezidenta i starosty. Mezi několika desítkami účinkujících nepřehlédneme ani Baráčníky. Součástí odpoledne bude i přehlídka módy první republiky, trvalejší vzpomínku si odnesou všichni, kdo se s Masarykem, kterého ztělesní herec Zdeněk Vlček, nechají vyfotit v aranžovaném fotokoutku.
Kolínský koncert roku se v podání sopranistky Evy Urbanové a renomovaného Moravského klavírního tria uskuteční v sobotu 27. října od 19 hodin v divadle a není divu, že po návštěvnících bude vyžadováno společenské oblečení. Světoznámá operní diva na jednom z mnoha galakoncertů, které letos ke 100. výročí absolvuje, zazpívá to nejlepší z operního světového repertoáru.
Kladení věnců k pomníku T.G. Masaryka se uskuteční v neděli 28. října od 15 hodin. Následující program zahájí v 16.30 hodin na Karlově náměstí státní hymna a projev starosty Víta Rakušana a v podloubí rozbalí svoji Rakousko-Uherskou polní poštu Páni z Kolína. Poté už se budou na pódiu střídat muzikanti. Nejprve to budou Nezmaři a Kolínská filharmonie, pak Jaroslav Hutka a po setmění ještě zazní kuplety Patroly Šlapeto. Tento hudební program bude přerušen jen na chvíli speciální projekcí z kolínského animačního studia KluciVespolek. Na samý závěr se pokusí vyplašit městské holuby jubilejní ohňostroj.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM