Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 18. února 2019

Parkovací cyklověž vznikne u nádraží

Parkovací věž pro bicykly, o které se v Kolíně mluvilo již v minulém roce, se pomalu stává realitou.

Parkovací cyklověž vznikne u nádraží
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 4.7.2018 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

Věž je efektní luxus a město by ji za normálních podmínek jistě nestavělo. Získalo na ni však letos v červnu přesvědčivě velkou dotaci, z celkových nákladů 13,5 miliónů zaplatí město jen něco přes milión korun.
Cyklověže jsou podle místostarosty Michaela Kašpara už téměř městským standardem. Bike Tower mají Hradec Králové či Pardubice a staví je i menší města. Koncem minulého roku byla jedna taková zprovozněna třeba v Lysé nad Labem.
Kolínská cyklověž s kapacitou 118 kol bude v podstatě průhledným uzavřeným válcem, do něhož automatický systém bude schopný uložit kola ve víc jak deseti patrech nad sebou. Uložení jednoho kola potrvá zhruba půl minuty, věž může být v provozu 24 hodin denně.
O tom, kde bude věž stát, je již rozhodnuto. Stane se součástí přednádraží. Vznikne ovšem až na jeho nejvzdálenějším okraji při ulici Dukelských hrdinů, zhruba v místě, kde na autobusovém nádraží stával novinový stánek.
Město Kolín v současnosti připravuje výběrové řízení na zhotovitele věže a nás zajímalo, zda hrozí to, co jiným stavebním zakázkám - tedy, že se do výběrového řízení nikdo nepřihlásí. "V současné době je to složité, obrovské množství zakázek a málo pracovníků. Těžko mohu soudit, jak to bude v případě této zakázky. Je ovšem velmi specifická, tak věřím, že specializované firmy se přihlásí," odpověděl místostarosta Michael Kašpar.
Zeptali jsme se i na to, zda je reálné, aby si ve věži uschovali kola první zájemci ještě letos. "Ano, pokud vše půjde optimálně, do konce roku by měla být věž funkční," vykreslil slibné vyhlídky cyklistů v Kolíně místostarosta Kašpar.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM