Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 28. května 2017 a svátek má Valdemar.

Parkování u kolínské nemocnice bude ještě chvíli bolet, za pár měsíců snad bude líp

Parkování u kolínské nemocnice bude ještě chvíli bolet, za pár měsíců snad bude líp
 
Publikováno: 14.2.2014
Rubrika: Zpravodajství

Parkovišti u kolínské nemocnice se raději vyhněte. Pokud ale opravdu potřebujete auto umístit právě sem, čeká vás masakr kličkování, hledání a čekání. Zúžený manévrovací prostor ještě zmenšuje otočka autobusů. Hlavním neúnosného stavu důvodem je fakt, že takové množství automobilů se sem nevejde.

Jako úleva má sloužit bývalá výpadovka na Uhlířské Janovice, nyní zaslepená. Tam se ovšem od vchodu do střelnice směrem k ovocným sadům vejde asi desítka aut (ve špičce těch aut jsou za hodinu stovky)! Jinak všude trůní značky zakazující zastavení... A tento zákaz není radno překračovat. Několikrát denně sem zajíždí kosit hříšníky městská policie.

Navíc v sousedství nemocnice bydlí "pozorní" občané, kteří nemají nic jiného v prádle, než zavolat strážníky. Ani oni si ale množství hledačů, couvačů a jinak otravujících řidičů nevychutnávají, stejně jako proplétající se chodci, kterými jsou často důchodci o holi...

Paradoxem je, že málokdo z návštěvníků sem přichází z "plezíru" jako třeba na fotbal nebo do hospody, ale z nutnosti. Že není tak zle? Za poplatek přece lze zajet až do nemocnice. Ale i tam bývá ve všední plno plno. "Služební" auta totiž potřebují zaparkovat právě v areálu. Uvažme, že jen zaměstnanců je tisícovka a k tomu přičtěme převozní auta, zásobování, invalidní vozidla atd.

Je dobré připomenout, že problémy s parkováním byly u nemocnice vždy a postupem doby se spíš zhoršovaly. Vybudování nového parkoviště je možná zmírní. Firmě Spel má od podpisu smlouvy trvat stavba rok. Extrémně drahé nebude, za první hodinu parkování by se mělo platit 20 korun, za každou další hodinu 12 korun. Otázkou je, zda tato plocha bude obrovskému množství aut stačit. "Aktuální situace s parkováním u nemocnice není jednoduchá, to víme všichni.

Náhradní řešení existuje pouze v podobě parkoviště v areálu nemocnice a v náhradním parkování za jízdárnou či v bezprostředním okolí. Bohužel to prostě musíme do dokončení výstavby nového parkoviště vydržet," soudí 1. místostarosta města Kolína Tomáš Růžička.

Pokud jarní počasí dovolí, předpokládá se, že vznikající parkoviště u silnice v Žižkově ulici bude dokončeno do konce května.
 

Provizorní parkoviště u nemocnice nechala kolínská radnice vytvořit na dnes již neexistující výpadovku na Uhlířské Janovice.
Foto: Jiří Červín
Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Špičkové mládežnické výkony na Youth Athletics v KolíněFotbalistům Poříčan se nedařilo, Velim si zastřílela, Polepy rozhodly na penaltyŽupní přebory v sokolské všestrannosti předškoláků
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM