Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 25. června 2019

Pavel Peňáz přivezl z mistrovství světa dvě medaile!

Publikováno: 4.4.2019 v 10:00

V polské Toruni se v posledním březnovém týdnu utkali na halovém mistrovství světa v pětiletých kategoriích veteráni. Kolínskou atletiku reprezentoval v závodech, které na rozdíl od klasického halového šampionátu obsahují v programu i dlouhé hody, Pavel Peňáz.

Tomu jen pár dnů chybí do oslav padesátin, a tak musel ještě bojovat v kategorii M45 proti i o pět let mladším soupeřům. A závodník kolínského A týmu mužů znovu ukázal, jak obdivuhodně si dokáže udržet vrhačskou formu, když z mistrovství světa si odvezl dvě medaile!

Stříbro vybojoval v hodu břemenem, které poslal do vzdálenosti 16,37 m a podlehl pouze domácímu Poláku Walczakovi. Bronz pak získal v hodu diskem, kterým hodil velmi kvalitních 44,99 m a prohrál jen s vítězným Němcem Mordhorstem a stříbrným Čechem Smělým.

K oběma medailovým umístěním pak Pavel Peňáz přidal ještě páté místo ve vrhu koulí (12,93) a šestý byl v hodu kladivem (45,93).

Na MČR v přespolním běhu nejlépe Mojmír Pavlík

Poslední březnovou sobotu se v mladoboleslavské Štěpánce sešli nejlepší čeští běžci z 97 (!) klubů, aby bojovali o tituly mistrů České republiky v přespolním běhu v kategoriích mladšího a staršího žactva a dorostu. Kolínskou atletiku na něm reprezentovala čtveřice mladých závodníků.

Z ní si nejlépe vedl v kategorii starších žáků svěřenec trenérky Jany Šedinové Mojmír Pavlík, který v konkurenci 94 závodníků obsadil velmi kvalitní 12. místo a vybojoval si tak právo zařazení do Atletického sportovního centra mládeže od 1. července.

Starší žákyně Andrea Vlková obsadila v konkurenci 88 závodnic 28. místo, dorostenka Vanessa Adamcová skončila mezi 54 běžkyněmi na 35. místě a starší žák Marek Málek doběhl na 52. pozici.

Byly zvoleny nové orgány T.J. Sokol Kolín - atletika a oddílu

Na valné hromadě Tělocvičné jednoty Sokol Kolín - atletika byly v pátek 22. března v sále kolínského CEROPu zvoleny nové orgány T.J. i oddílu. Starostkou jednoty byla pro období příštích tří let zvolena Mgr. Vlasta Šlezová, místostarostou Mgr. Jiří Tuček a jednatelem Mgr. Antonín Morávek.

V kontrolní komisi T.J. budou pracovat Josef Holub, Ing. Jan Šedina a Ing. Adriana Škvorová. Vyslanci T.J. na valné hromady župy Tyršova v příštím období jsou Zdeněk Hejduk, Květoslav Pařík a Bc. Václav Škvor.

Předsedou oddílu atletiky byl zvolen Mgr. Jiří Tuček a jako členové budou v tomto výboru řídit práci oddílu Josef Holub, Václav Miler, Mgr. Antonín Morávek, Květoslav Pařík, Pavel Peňáz st., Martin Radikovský, Jiří Robovský, MUDr. Josef Slabý, Mgr. Ratislav Šedina, Bc. Václav Škvor, Mgr. Vlasta Šlezová a Mgr. Klára Tučková.

Autor článku: Redakce KP