Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 21. září 2017

Pavlínka, kolínská Lady Carneval, odešla navždy na věčnost. Budiž jí země lehká

Pavlínka, kolínská Lady Carneval, odešla navždy na věčnost. Budiž jí země lehká
 
Publikováno: 18.11.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Minulý týden zemřela za ne zcela vyjasněných okolností Pavlínka, kterou často potkávali kolínští starousedlíci. Nejčastěji ji vídávali na autobusové zastávce v Masarykově ulici či před Vodním světem. Prošla peklem, a jak byl strastiplný její život, taková byla i její smrt. Našli ji na WC v nemocnici v pět hodin ráno bez života. Málokdo si vzpomene, že kdysi pracovala v kolínském Strojobalu.

Jedna vzpomínka svědčící za vše. "Zvláštní, jak ji všichni milovali. Já tedy nevím, ale většina lidí se jí posmívala. Dokonce jí záviděli i kosti z grilovaných kuřat, co dostávala v Pasáži ´pro pejska´ a pak je ve Fučáku obírala. Volali vedoucímu, že na ně pošlou hygienu... Tak už jí je nesměli dávat. Chudák...," uvedla na Facebooku E. S. Ve skutečnosti byla Pavlínka spíše oblíbená, i když málokdo to dal najevo a snažil se pomoci: "Byla zvláštní, říkali jsme jí Lady Carneval, teď už má chudák klid. Lidi někdy dokážou být strašně zlí a zákeřní, a to právě k osobám, které nikdy nikomu neublížily, jsou bohužel mentálně níže než ostatní a vzezřením se odlišují," svěřila se její další příznivkyně.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 1

Nick - pátek 21.11.2014, 17:08
Dobrý den,
uveřejnili jste článek o Pavlínce na str. 2 v čísle 46 18.11.2014. Pavlu Tůmovou jsem znala. Je ročník 1960 jako já. Chodily jsme spolu do ZDŠ Zásmuky. V Zásmukách také bydlela a vychovávali ji prarodiče Kloboučníkovi, kteří bydleli v ulici Na Průhonech. S učivem jí hodně pomáhala její babička. Učila se s ní i ruský jazyk, aby Pavla stačila nám ostatním ve třídě. Měla staršího bratra Václava, který už zemřel a o mladším bratrovi Jiřím nic nevím. Pavla chodila s námi do páté třídy a potom už nevím. Opakovala asi ročník. V které třídě skončila si již nepamatuji. V Kolíně jsem ji dříve potkávala a pejskem. Rodiče se přestěhovali do Kolína, paní Tůmová určitě zemřela a o jejím tatínkovi nic nevím.

S pozdravem

Jitka Kocourková

Nepřehlédněte...
Fotbalisté FK Kolín doma ani na třetí pokus neuspěliHokejisté Kolína dvakrát prohráli a uzavírají tabulkuPoříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězila
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM