Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 24. dubna 2019

Pejšovy Pomníky a památníky města Kolína jdou v informačním centru na odbyt

Pomníky, památníky a pamětní desky města Kolína je název nové publikace, kterou vydalo na konci loňského roku město Kolín. Autorem je kolínský archivář Jaroslav Pejša.

Pejšovy Pomníky a památníky města Kolína jdou v informačním centru na odbyt
Kolínský archivář Jaroslav Pejša napsal publikaci o kolínských pomnících. K dostání je v Městském informačním centru.Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 12.2.2015 v 16:00, Aktualizováno: 10.2.2015 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Kniha malého čtvercového formátu je tištěna na křídovém papíře a čítá bezmála 80 stran. Autor na nich představuje více než 50 objektů připomínajících významné události a osobnosti, které jsou spojeny s dějinami. Příkladem je památník T. G. Masaryka u gymnázia nebo pamětní deska padlých legionářů na budově radnice.

Jde o seznámení se s těmi nejzajímavějšími, a pokud možno i běžně přístupnými památníky a památními deskami, kolem kterých denně chodíme, aniž bychom si uvědomovali jejich význam a hodnotu. Skoro 1.000 kusů publikace je od začátku roku k zakoupení v Městském informačním centru Na Hradbách za 50 korun.

„Po Kolíně se to rozkřiklo a o knihu je veliký zájem," sdělila Presu asistentka z informačního centra. Je nezbytné dodat, že publikace je prvním tiskem nové ediční řady věnované kolínským památkám. Během roku 2015 se dočkáme druhého tisku tentokrát zaměřeného na památky technické.

Autor článku: Tereza Křápová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM