Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 20. ledna 2019

Piano v parku postupně zmlklo

Veřejné piano v Komenského parku již neslouží jako hudební nástroj, ale spíše jako orientační bod, u něhož se scházejí například účastníci oblíbených "Blešáků".

Piano v parku postupně zmlklo
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 16.5.2018 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Klávesové exhibice a preludia v parku ustaly, protože nemají přízeň obyvatel v okolí. Není to ostatně poprvé, pianino se již několikrát stěhovalo. Možná si vzpomenete, že od dubna 2015 zněla "Romance pro Elišku" a další oblíbené skladby z rohu Karlova náměstí, po stížnostech se nástroj přestěhoval o 100 metrů dál do podloubí dnešní restaurace Lavande. Spolek Můj Kolín, který si vzal piano pod patronát, pak po průzkumu veřejného mínění umístil piano do Komenského parku. Sponzoři opatřili piano střechou a od července 2016 je na bílo natřený nástroj v elegantní uzamykatelné dřevěné kleci. Po nějakém čase se ale zjistilo, že klavírní skladby ruší provoz v sousedním klášteře a klec byla odsunuta na jiné místo v parku, kde stojí dodnes, v posledních měsících ovšem již mlčky. Celá věc svědčí o tom, nakolik si Kolíňáci cení klidu.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM