Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 14. listopadu 2018

Po těžkých bitvách volejbalisté Kolína pokořili Český Brod. A hned dvakrát

ilustrační fotoFoto: Archiv KP

Publikováno: 29.1.2015 v 10:00, Aktualizováno: 26.1.2015 v 11:00

Konečně: kolínští volejbalisté dokázali poprvé v soutěži zvítězit. V krajském přeboru I. třídy dvakrát po velké bitvě porazili Český Brod.

TJ SLAVOJ ČESKÝ BROD – SK VOLEJBAL KOLÍN
2:3 (8, –19, 18, –23, –13)

Úvod utkání nenaznačoval, že by Kolín měl proti 8. týmu soutěže bodovat – 1. set skončil jen se ziskem ostudných 8 bodů. V 2. sadě ale hosté zlepšili vše a hlavně začali sbírat body na bloku. Třetí set Kolín prohrál mimo jiné i kvůli zbytečně zkaženým servisům. Houpačka pokračovala: 4. set byl dlouho vyrovnaný, ale v rozhodující koncovce Kolín zablokoval českobrodského smečaře a šlo se to tie-breaku. Ve zkrácené hře to za stavu 12:10 vypadalo s Kolínem bledě. Ale po úspěšném útoku přišly tři bodové bloky, a pak i proměněný mečbol. Sestava Kolína: Vejdělek, Kopecký, Nutil, Gojný, Tomíšek, Blažek, Havel (libero).

TJ SLAVOJ ČESKÝ BROD - SK VOLEJBAL KOLÍN
2:3 (17, –21, 20, –21, –9)

Druhý zápas se odehrál jako přes kopírák: Kolín opět dotahoval vedení domácích. Hrál se pohledný volejbal. Zlomový byl 4. set, kdy Český Brod sahal po vítězství - srovnal na 20:20. Pak ale přišel výborný útok ze zadní pozice a zase série bodových bloků. Pátý set už tak dramatický nebyl. Kolín hrál dobře, zřejmě se projevila i lepší fyzička, protože na rozdíl od domácích nekazil jednoduché balóny. Sestava: Vejdělek, Kopecký, Gojný, Nutil, Tomíšek, Blažek, Havel (libero).

Autor článku: v. blažek