Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 20. června 2018

Po víkendu začíná jednosměrná uzavírka Ovčárecké ulice v Sendražicích

Po třech týdnech "oddychového času" od ukončení jednosměrné uzávěry Ovčárecké ulice, která dvakrát denně beznadějně ucpala většinu zálabských objízdných komunikací, startuje po nastávajícím víkendu další velká oprava komunikací na zálabské straně řeky spojená s dlouhou objížďkou.

Po víkendu začíná jednosměrná uzavírka Ovčárecké ulice v Sendražicích
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 17.6.2017 v 6:00, Aktualizováno: 16.6.2017 v 21:00
Rubrika: Zpravodajství

Od pondělí 19. června bude po dobu necelého měsíce (až do 9. července) kompletně opravován povrch Ovčárecké ulice v Sendražicích v téměř kilometr dlouhém úseku od konce Korama (od odbočky vlevo do Kolínské ulice) až za hřbitov k areálu řepařské drážky. Na této silnici v majetku Středočeského kraje bude položena technologie tzv. tichého asfaltu, která by měla výrazně snížit hluk z intenzivní pozemní dopravy.
Doprava skrz opravovaný úsek bude po celou dobu opravy vedena jednosměrně (ve směru od Kolína k TPCA), protože silnice bude opravována na dvě etapy vždy v jedné polovině šířky. Řidiči jedoucí ve směru od města do TPCA tedy po celou dobu oprav skrz Sendražice bezproblémově projedou a objížďka se dotkne jen řidičů jedoucích v opačném směru, tedy od TPCA do města. Ti se do Kolína ve směru od Ovčár dostanou jedině objížďkou skrz průmyslovou zónu do Veltrub a pak kolem Hradištka do Veltrubské ulice.
Na rozdíl od předchozí objížďky, kdy byla veškerá doprava vedena ve špičkách totálně ucpanou Veltrubskou ulicí až na kruhový objezd u Masarykova mostu, ale tentokrát řidiči po vjezdu do Veltrubské mohou odbočit doleva do některé z bočních ulic a přejet na Ovčáreckou ulici a po ní na Nový most. Povinně na kruhový objezd bude směrována jen nákladní doprava, která se do bočních ulic kvůli zákazovým značkám nedostane.
Oprava Ovčárecké ulice by neměla nijak zásadně zkomplikovat život ani obyvatelům Sendražic - ti se totiž do Kolína i zpátky dostanou Kolínskou ulicí, protože křižovatka Ovčárecké a Kolínské ulice bude po celou dobu trvání uzavírky průjezdná.

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM