Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 9. prosince 2019

Poblíž Kolína číhá na řidiče další úsekové měření

Stacionární úsekové měření rychlosti je černou můrou každého řidiče.

Poblíž Kolína číhá na řidiče další úsekové měření
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 28.11.2019 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Pokud totiž úsekem, kde je trvale nainstalováno, projedete vyšší než povolenou rychlostí, pokuta vás nikdy nemine, protože automatický systém záznamu zachytí (a úředník následně potrestá) každého provinilce.
Zatímco několik míst ve městě, kde je úsekové měření umístěno, kolínští řidiči dokonale znají (před časem ostatně PRES publikoval jejich detailní soupis), za hranicemi města si už ale zdaleka tak jistí nejsou. V okolí města ale řidičům v posledních letech riziko sankcionovaného automatického změření rychlosti hrozilo na jediném místě, v Pňově-Předhrádí, tedy v rovinaté obci za Novou Vsí I na poděbradské výpadovce, kde jsou měřící kamery umístěny na obou okrajích obce a měření nonstop probíhá v obou směrech.
Pravděpodobně už od začátku prosince ale čeká řidiče nová podobná "past" i na jihu od Kolína, v Kořenicích. Na frekventované silnici kolem letiště, kterou řidiči z Kolína nejčastěji používají k přesunu na Sázavu, jsou Kořenice vesnicí, kde řidiči jezdí nejrychleji, k čemuž svádí nejen přímý a přehledný průjezd vesnicí, ale i fakt, že ve směru od Kolína zde řidičí jednou výrazně z kopce.
Stejně jako v Pňově-Předhrádí i zde budou stacinární měřící kamery umístěny na obou okrajích obce a nonstop automaticky zaznamenávat všechny řidiče, kteří úsek od jedné kamery k druhé projedou za kratší časový úsek, než jaký odpovídá padesátikilometrové rychlosti. Pokuty bude stejně jako v případě přestupků v Pňově vystavovat odbor dopravy kolínské radnice.
Úsekové měření vzniklo z iniciativy kořenického obecního úřadu, který vyslyšel letité stížnosti místních na nedodržování "padesátky" nemalé části skrz obec jezdících řidičů. Kořenický obecní úřad platí instalaci, provoz i údržbu měřícího zařízení, naopak veškerý výnos z vystavených pokut skončí jako příjem kolínské městské kasy.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM